Csobogás a sellő alatt

Sellő-díszkút BudapestSellő-díszkút Budapest a térképen

Érdekes 2023. májusban, kollégákkal járt ittÉrtékelt: 2023. június 25.
Ezt a szökőkutat eredetileg 1980-ban állították fel a Moszkva téren, nem pont itt, ahol most látható, hanem kicsit odébb, a tér középső része felé, az 56-os villamos hurokvágányánál. Elég monumentális, mivel több mint 6 méter magas. A csúcsán lévő alak volna a sellő, innen a névadás. Amúgy a kút fő teste inkább egy hatalmas vízcseppre vagy esetleg magra hasonlít szerintem, mások szerint tüskés hagymagerezd, az alkotók elképzelése szerint pedig fodrozódó hullámok lennének. Tavasszal még víz nélkül, csak úgy magában láttam és fotóztam, de amikor legutóbb erre jártam a most már Széll Kálmánról nevezett téren, akkor már a víz is csobogott szépen. A jelenlegi helye a Krisztina körút elején, az okmányiroda mellett az 5-ös busz megállójánál van, a tér átépítésekor került át ide pár éve.
Az alsó részen betontárcsák vannak, a vízsugár azok közepéből tör fel. A kút alkotója az 1950-es évektől évtizedeken át hazánkban élő görög szobrász, Makrisz Agamemnon alkotása, akinek stílusára a kubizmus és az antik görög művészet egyfajta keveréke hatott.
Sellő-díszkút Budapest - EgyébSellő-díszkút Budapest - EgyébSellő-díszkút Budapest - EgyébSellő-díszkút Budapest - EgyébSellő-díszkút Budapest - EgyébSellő-díszkút Budapest - Egyéb
Duna Relax Hotel Ráckeve - Májusi Napfogyatkozás
Májusi Napfogyatkozás
2024.05.31-ig
Duna Relax Hotel Ráckeve
Lifestyle Hotel Mátra Mátraháza - A Mátra felfedezése a legjobb áron
A Mátra felfedezése a legjobb áron
2026.05.03-ig
Lifestyle Hotel Mátra Mátraháza