Szent Imre szobra Budapest

Szent Imre szobra Budapest
Szent Imre szobra BudapestSzent Imre szobra Budapest
Szent Imre szobra BudapestSzent Imre szobra Budapest

Szent Imre szobra Budapest bemutatkozása

A római katolikus templom kertjében helyezték el a Szent Imre alakját ábrázoló szobrot, mely Frech Ottó alkotása. 2001. december 9-én került felállításra a tölgyfából készült szobor.

Lifestyle Hotel Mátra Mátraháza - Nyári élmények itthon
Club Tihany Hotel

Szent Imre szobra Budapest vélemények

2082
Átlagos 2023. március 14.egyedül járt itt
Úgy érzem, Budapesten két nagy Szentimre-kultuszos körzet van, egy Budán és egy Pestszentimrén. Én az egyikben lakom, most meg magas szintű látogatást tettem a testvérvárosba, azaz a pesti oldaliba. És ezt az elképzelést a helyi templom kertjében találtam. Szent Istvánnak és Szent Imrének rengeteg - különböző felfogású - ábrázolásmódja van.
Szent Imre szobra Budapest - Külső képSzent Imre szobra Budapest - EgyébSzent Imre szobra Budapest - Külső képSzent Imre szobra Budapest - Külső képSzent Imre szobra Budapest - Külső kép