Betérő

Budapesti Páduai Szent Antal templom BudapestBudapesti Páduai Szent Antal templom Budapest a térképen

Érdekes 2022. áprilisban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2022. május 5.
Átutaztam a téren átszállással, és úgy beugrott, hogy nahát, mikor voltam én utoljára itt bent ebben? Az jó régen lehetett. Tucatszámra vannak fent templomok az ittjartam.hun, ez meg nincs is, pedig annyira jellegzetes. Évtizedekkel ezelőtt valami zuglói társadalmi testület elnöke voltam, és a testület tagja volt a Bosnyák téri pap is, aki örökké felvetette a piac meg a templom viszonylatát, mármint, hogy a ronda vásárosok oda járnak könnyíteni, meg a zaj, meg a por... akkor ilyen bejárás-ügyek voltak, "kiszálltunk" és helyszíneltünk és megállapítottunk. :o)) Na, ilyen emlékek bukkannak fel a semmiből. Ezért aztán bementem, persze. A legnagyobb meglepetésemre nyitva is volt. Az elmúlt pár hónapban eleget rángattam reménytelenül mindenféle templomok, kápolnák kilincsét, ez meg tárva és nyitva és jámbor vendéget is fogad hétköznap déltájt. Nahát!! Pár idős állampolgár imádkozott a hátsó padokban, meglehetősen nagy csend és béke honolt belül. Jó itt egy ilyen helyen néha elüldögélni.
Budapesti Páduai Szent Antal templom Budapest - Külső képBudapesti Páduai Szent Antal templom Budapest - BelsőBudapesti Páduai Szent Antal templom Budapest - EgyébBudapesti Páduai Szent Antal templom Budapest - BelsőBudapesti Páduai Szent Antal templom Budapest - Egyéb
Aura Hotel Balatonfüred - Last minute ajánlat
Last minute ajánlat