Megállás, egy kápolna

Conti kápolna BudapestConti kápolna Budapest a térképen

Kihagyhatatlan 2022. szeptemberben járt ittÉrtékelt: 2022. szeptember 30.
Kőbányán autóztam, már hazafelé tartottam, amikor megláttam ezt a kis kápolnát egy kis dombocskán kiemelkedve az utcaszintből. Annyira megtetszett, egyből le is parkoltam. Nagyon praktikus, hogy a kápolna körül van egy kis egyirányú utca, ahol vissza lehet kanyarodni a főút felé.
1739-40-ben épült barokk stílusban az egytornyos fogadalmi kápolna. A 18. században pestisjárvány pusztított az országban. Az olasz származású Conti Antal Lipót kőfaragómester és felesége, Drenker Krisztina megmenekültek a járvány elől. Ennek emlékére, hálából építtették a kápolnát a segítő Szűz Mária tiszteletére. A telek az ő szőlőföldjük volt. Minderre emlékeztetve egy kis emléktáblát helyeztek el a kápolna oldalfalán, valamint a bejárati kapu felett is olvasható, valamint az is, hogy később a főváros újította fel a leromlott állagú épületet.
A XIX. században itt volt Kőbánya központja, kőbányai plébániatemplomként működött, pedig elég kicsi a befogadóképessége.
Sajnos ottjártamkor nem volt nyitva, benézni sem tudtam. A belső tér szobrait is az építőmester Conti Antal készítette.
A templom a Rózsák terei görögkatolikus egyházközséghez tartozik.
Conti kápolna Budapest - EgyébConti kápolna Budapest - EgyébConti kápolna Budapest - EgyébConti kápolna Budapest - EgyébConti kápolna Budapest - EgyébConti kápolna Budapest - EgyébConti kápolna Budapest - EgyébConti kápolna Budapest - EgyébConti kápolna Budapest - Egyéb
Prémium Hotel Panoráma Siófok - Irány a Balaton
Napi ár fürdőbelépővel
2025.04.05-ig
Hunguest Hotel Gyula
Park Inn by Radisson Sárvár Resort & Spa - Napi ár all inclusive ellátással
Napi ár all inclusive ellátással
2024.12.31-ig
Park Inn by Radisson Sárvár Resort & Spa