Erzsébet emlékezete

Örökimádás templom BudapestÖrökimádás templom Budapest a térképen

Érdekes 2022. októberben járt ittÉrtékelt: 2022. október 22.
Nem tartozik Budapest kiemelt, különösen híres látnivalói közé, így a külföldi turistáknál minden bizonnyal nem szerepel a "kötelező megnézni-valók" listáján. Azonban egy nagyon forgalmas területen, az Üllői úton, a Corvin-negyed és a Klinikák között található, a Ferencváros megszokott "eleme", amely mellett csak úgy elmegyünk napi szinten.
Viszonylag új templom, 1908-ban épült neogótikus stílusban. Az oldalszárnyakban egykoron zárda működött, illetve az Oltáregyesület hivatalai. A templomépület mára teljesen körbeépítésre került. Fotózni is nehéz volt úgy kívülről, hogy beleférjen minden, én ezt a Leonardo da Vinci utca felől próbáltam meg.
A templom kissé meglepő módon nyitva volt pénteken a délutáni órákban. A bejárattól balra lévő szentélyben mediterrán környezetben pálmafák között látható Jézus. A másik oldalon gyönyörű mozaikok láthatóak a falon, középen a lángoló szív motívummal. A templomegyesület 2. igazgatóját, Kánter Károlyt itt temették el a templomban,
Érdekesség, hogy az 1898. szeptember 10-én meggyilkolt Erzsébet királyné tiszteletére szentelték fel. Talán ennek köszönhetően maga Ferenc József császár is részt vett az alapkőletételnél, valamint anyagilag is támogatta az építkezést.
Örökimádás templom Budapest - EgyébÖrökimádás templom Budapest - EgyébÖrökimádás templom Budapest - EgyébÖrökimádás templom Budapest - EgyébÖrökimádás templom Budapest - EgyébÖrökimádás templom Budapest - EgyébÖrökimádás templom Budapest - EgyébÖrökimádás templom Budapest - EgyébÖrökimádás templom Budapest - EgyébÖrökimádás templom Budapest - EgyébÖrökimádás templom Budapest - EgyébÖrökimádás templom Budapest - EgyébÖrökimádás templom Budapest - EgyébÖrökimádás templom Budapest - EgyébÖrökimádás templom Budapest - EgyébÖrökimádás templom Budapest - EgyébÖrökimádás templom Budapest - EgyébÖrökimádás templom Budapest - EgyébÖrökimádás templom Budapest - EgyébÖrökimádás templom Budapest - EgyébÖrökimádás templom Budapest - Egyéb

Örökimádás templom további értékelései

2022.09.07egyedül
Nekem ez az Üllői úthoz tartozik, mióta ismerem. Nem dombon áll, nem egy nagy téren, hanem csak úgy belesimulva az utca egészének hosszába, nem is nagyon emelkedik ki hivalkodóan a házak közül. Tehát csak akkor veszed észre, ha odaérsz. Most azt, hogy egyedül itt van az országban valami örökké...
CE Plaza Hotel Siófok - Balatoni családi vakáció
Balatoni családi vakáció