IGNOSCE DOMINE

Szent Mihály kápolna BudapestSzent Mihály kápolna Budapest a térképen

Kihagyhatatlan 2022. szeptemberben járt ittÉrtékelt: 2022. szeptember 14.
A Margitszigeten lévő kedves kis kápolna az Újlaki Sarlós Boldogasszony Plébániához tartozik. A premontrei prépostsági templom alapfalaira épült valószínűleg a 12. században, egyes részei - bővítései - a 15. században épültek. A ma látható kápolna 1931-32-ben, Lux Kálmán műemlék-helyreállító építésznek a feltárások alapján készített rekonstrukciós tervei alapján épült fel, hiszen romjai évszázadokon át betemetve pihentek.
A berendezése nagyon egyszerű, puritán.
A toronyban található az egyik legrégebbi harang az országban, amelyre 1914-ben véletlenül találtak rá a közeli Szent Margit kolostor területén, egy vihar által kidöntött diófa gyökerei között. A 15. századi harang gótikus felirata: HILF UNS GOTT, MARIA, PERAT UNS DUMMA GOSS MEISTER HANS STROUS, azaz: SEGÍTS MINKET ISTEN, MÁRIA, VEZESS MINKET, EGYÜGYŰEKET ÖNTÖTTE HANS STROUS MESTER.
Kitűnő esküvői helyszín, illetve fotótéma.
Nem tudok nem 5 pontot adni rá.
Ritkán van nyitva, de legutóbb, amikor erre jártam, szerencsém volt. Gyújtottam is egy mécsest.
A világunk tele van ezernyi apró szépséggel.
Szent Mihály kápolna Budapest - EgyébSzent Mihály kápolna Budapest - EgyébSzent Mihály kápolna Budapest - EgyébSzent Mihály kápolna Budapest - EgyébSzent Mihály kápolna Budapest - EgyébSzent Mihály kápolna Budapest - EgyébSzent Mihály kápolna Budapest - EgyébSzent Mihály kápolna Budapest - EgyébSzent Mihály kápolna Budapest - EgyébSzent Mihály kápolna Budapest - EgyébSzent Mihály kápolna Budapest - EgyébSzent Mihály kápolna Budapest - EgyébSzent Mihály kápolna Budapest - Egyéb
Villa Plattensee Vonyarcvashegy - Legjobb ár
2024.09.29-ig