Egy különleges vegyes

Újpalotai Református Egyházközség BudapestÚjpalotai Református Egyházközség Budapest a térképen

Kihagyhatatlan 2022. szeptemberben, egyedül járt ittÉrtékelt: 2022. szeptember 18.
Sajátos képződmény és sajátos oka is lehet, hogy jobban kedvelem, mint más helyeket. Ez az érdekes kis modernnek tekinthető templom az újpalotai lakótelepen van, valahol az óriás tömbházak dzsungelében. Azt hiszem úgy kerültem ide először, hogy találkoztam párszor a bizarr "Zsidók Jézusért" egyházi társasággal, nem mondom, hogy vallás, nem mondom, hogy szekta, szóval egy különleges, szokatlan társasággal, ami felkeltette az érdeklődésemet. Voltam is egy karácsonyi ünnepségükön, más rendezvényükön. Aztán kiderült, hogy szoros kapcsolatot ápolnak ezzel az újpalotai templommal, közösséggel, és eljártam ide is hozzájuk. Szokatlan, hogy egy református templomon fent van a hagyományos buzogány a csúcsdísznek, bent a templomban meg világító kereszt is van a falon, ahol éppen zsidók énekelnek, De ez itt megfér egymással nagyon jól. A lelkész egy végtelenül szimpatikus ember, jó arányérzékkel kezeli a saját egyháza hitét, viszonyát a más egyházakkal, és csak jót mondhatók el róluk, ami a magyar hitéletben elég ritkaság. Tehát itt jól megfér egymással a teológiai másság és inkább egységgé lesz. Míg a magyar református egyházak vastagabb vonala inkább horthysta antiszemita, addig ennek itt nyoma sincs, épp az ellenkezőleg... szóval, kedvelem őket a józan emberségükért. A templom szépen tör az ég felé, inkább egy amolyan féltorony, belül szépen kialakított, de puritán térrel, ami a reformátusra jellemző, van karzat, fent van a lelkészlakás is, kis könyvtár, játszószoba a gyerekeknek, szóval, mintha emberek lennének ebben a létben mindenhol.
Újpalotai Református Egyházközség Budapest - BelsőÚjpalotai Református Egyházközség Budapest - EgyébÚjpalotai Református Egyházközség Budapest - Külső képÚjpalotai Református Egyházközség Budapest - EgyébÚjpalotai Református Egyházközség Budapest - EgyébÚjpalotai Református Egyházközség Budapest - EgyébÚjpalotai Református Egyházközség Budapest - Külső képÚjpalotai Református Egyházközség Budapest - BelsőÚjpalotai Református Egyházközség Budapest - BelsőÚjpalotai Református Egyházközség Budapest - BelsőÚjpalotai Református Egyházközség Budapest - EgyébÚjpalotai Református Egyházközség Budapest - EgyébÚjpalotai Református Egyházközség Budapest - EgyébÚjpalotai Református Egyházközség Budapest - BelsőÚjpalotai Református Egyházközség Budapest - BelsőÚjpalotai Református Egyházközség Budapest - BelsőÚjpalotai Református Egyházközség Budapest - Belső
CE Plaza Hotel Siófok - Balatoni családi vakáció
Balatoni családi vakáció