ZigZag: Pljeskavica Cegléden - Arizona Pizzéria és Hamburgéria Cegléd

Arizona Pizzéria és Hamburgéria Cegléd értékelése
6. helyezett a 49 ceglédi étterem közül

Pljeskavica Cegléden

2015. szeptemberben, kollégákkal járt itt
Értékelt: 2015. szeptember 26.
Az Arizonáról előzetesen azt mondták a helyi munkatársaink, hogy klassz hely, jó a konyha, de szerintük elég drága.
Az első 2 megállapítással én is egyet tudok érteni, de árban szerintem korrekt, én nem találtam drágának, persze az is kérdés, hogy mi a viszonyítási alap.
A hely kellemes, fiatalos, amerikai pub hangulata van, fapadlóval, fa bútorokkal, indiánokat ábrázoló fekete-fehér poszterekkel, és az étterem előtt tágas terasszal.
Az étlap meglehetősen hosszú, de nem túl izgalmas, inkább egyszerűbb, tipikus "gyorséttermi" ételeket találunk rajta, és egy harmadát a több mint 50 féle pizza foglalja el. A pizzák átlagos méterűek, árban 1200-2000 Ft között mozognak. Az amerikai ízeket és hangulatot is képviseli néhány fogás a frissensültek között, pl. Arizona szelet, Grand Canyon kedvenc, Country steak. Tészták, saláták, tortillák és persze hamburgerek vannak, ez utóbbiak többféle menü-változatban is. Mivel valami egyszerűbbre vágytam, és sem a pizza, sem a hamburger nem tartozik a legfőbb kedvenceim közé, egy pljeskavicát kértem, ami a szerb konyha híres eledele, és az Arizonánál ezt is besorolták a "hamburgeria" körébe, végül is alapjaiban nem tévedtek. Nem kellett sokat várni az ételekre, a szendvics hatalmas volt, a frissen sült kiadós hús szintén, s a zöldségekkel, ajvárral sem spóroltak, a fűszerezés is rendben volt. A szendvics tésztája átlagos, bolti volt, azt autentikusnak semmiképpen nem nevezném.
Az itallap nincs túlbonyolítva, a borkínálat elég gyengécske (Frittman domináns).
A mosdóra ráférne egy kis felújítás, kipofozás.

Ételek / Italok:
Kiszolgálás:
Hangulat:

Szeretnéd követni ZigZag felhasználót?    Igen

2700 Cegléd
Kossuth tér 9.

2019. április 14.
Elismerésem a „hamburgéria” szó megalkotójának. Beírtam a Google-ba, és nem találtam belőle többet, csak a ceglédit. Védessék le gyorsan! :) Kellemes étterem a város közepén, minden látnivalóhoz közel. A berendezés és a dekoráció „vadnyugati”, már ahogy azt az erről...

2019. március 4.
A város központjában található a vendéglátó helyiség. A kiszolgálás udvarias és gyors volt. Óriási a pizza-kínálat. Mennyiségre megfelelő volt, a szokásos méretben. A pizza megnevezésére utaló feltétet visszafogottan mérték, de sajt felhasználásával kompenzálták. A kávé felszolgálása, minősége...

2019. február 28.
Ahogy í címben is írtam, hogy magát hamburgériának nevező helytől sokkal különlegesebb hamburgert várnék. Kezdem a zsemlével, ami tényleg zsemle tészta, szezámmaggal a tetejét. Finom ,jó nagy méretű is, de nem a klasszikus hamburgerzsemle. A hús mérete megfelelő, de talán kicsit túl van...