Étterem teszt 358.- fitt vacsora

Fit & Fine DebrecenFit & Fine Debrecen a térképen

2020. augusztusban, gyerekekkel járt ittÉrtékelt: 2020. augusztus 14.
Legalább tizedszer vagyunk ezen a helyen,de mindig más étterem működik amikor erre járunk. Most éppen a Fit and Fine House.
Az "egyél itt,legyél fitt"
szlogen szellemében,kalóriszegény és egészséges ételeket kinálva. Asztalt ugyan foglaltunk,de előre tudtuk hogy feleslegesen. A magyar mentalitás,a rántotthús és húsleves kombó hazájában - aminek mi tagadás én is híve vagyok - nem kell tömegre számitani.
Nincs senki a teraszon,csak mi,egy 8 fős asztalnál öten. Érkezés 19.10-kor.
Emberünk szolgálatkész és figyelmes. Étlap azonnal jön,némi időbe telik az italrendelés a gyerekekkel.
Az étlap meglepő.
Tiszta,áttekinthető,normális betűkkel és számokkal,minden étel alatt feltüntetve az étel kakória,zsír,fehérje és szénhidrát tartalma. Ötféle leves és tízféle főétel közül lehet választani.
A tárkonyos csirkeragu leves 15 perc után érkezik forrón ahogy kell,fitt étel ide vagy oda,nagyon ízletes,ráadásul korrekt fél literes adag.Jó leves.
Mivel családi ünnep van,közben borozunk,likőrözünk,és fogy a gyümölcslé is. Főételek 20,04-kor érkeznek szép tálalásban,de elég közepes adagban. Ránézésre.
A sajtkéregben sült csirkemell filé (amit nem kakukkfűvel és édesburgonyával kértem) a jázmin rízzsel,egészen különlegesen néz ki,ráadásul nagyon ízletes. Kitűnően van kisűtve.Emberünk érdeklődik,ahogy kell,rendben van e az étel,jelezzük hogy igen.
A hely hangulatos, főleg hogy csak mi vagyunk.
Az este során az első kifogásom a sörválaszték,pontosabban annak hiánya. Mindössze 6 féle sör van, kétféle csapolt és 4 féle üveges: barna,búza,száraz és alkoholmentes. Elég halvány,végül a csapolt pílzenit választom. Jól tettem. Jó sör,kitűnően hűtve. Az étel egy részét elcsomagoltatjuk.
Desszertet és kávét nem kérünk. Számlát kérjük,emberünk érdeklődik hogy számlázhatnak e szervízdijat?
Érdekes eset mert vagy van vagy nincs,de hogy a vendég dönti el hogy borravalót ad zsebbe vagy szervízdijat számla ellenében,az merőben szokatlan. Legyen,bólintok.
A számla összege így 36,889 ft (sok) italokkal,öt főre. A tárkonyos húsleves 1,290 ft,a sajtkéregben sült csirkemell 2,590 ft,a tempurált lazac garnélával 3,590,a szürkemarha húsleves 1,190 ft. 4 cl Baileys 790,a pilzeni sör szintén 790 ft. Egy üveg 2017.évjáratu cabernet 5,450 ft! Egy zero kóla 390 ft.
Távozunk 20,35-kor,étkezési idő 80 perc.
Összegzés:
Jó ételek,elfogadható árak az ételeknél,horror árak az italoknál. Az már csak hab a tortán,hogy a köretcserére (édesburgonya helyett rízst kértem) felszámoltak 800 ft-ot! Nem mindegy az étteremnek mit ad el?
Szóval, emiatt nem igazán jár a kiváló minősités.
Az ételek jók,az italok drágák. Dehát aki fitten akar élni,az fizesse meg a "bűnözés" árát.
Vagy igyon vizet.
Minősités: ajánlott
Értékelés: 7/10 pont
(1-1 pont levonás a köretcsere felszámitása és a magas italárak miatt)
Fit & Fine Debrecen - EgyébFit & Fine Debrecen - Egyéb

Fit & Fine további értékelései

2023.08.05barátokkal
A Fitandfine étterembe egy debreceni jóbarátom javaslatára ültünk be. Az étlapon nincs sok izgalom, de akad pár vonzó tétel, az árak nem egetverőek, a déli menü kifejezetten kedvező. Nem sokkal 12 után az egyik opció már nincs, persze a harcsapaprikás az, ami elfogyott, ha egyáltalán volt....
Peró Vendégház Debrecen - Napi árak önellátással
Napi árak önellátással