Majordomus: Étterem teszt 337.- idényeleji forma - Free Gluténmentes Étterem Debrecen

Free Gluténmentes Étterem Debrecen értékelése
40. helyezett a 210 debreceni étterem közül

Étterem teszt 337.- idényeleji forma

2020. januárban, családjával járt itt
Értékelt: 2020. január 18.
Régen jártunk erre,ezért választom szombati ebédünk szinhelyéül. Parkolóhely szinte mindig van. Asztalt foglaltunk előrelátásból. Érkezés 13,45-kor. Emberünk hozza a még mindig kuriózumnak számitó digitális étlapot a Huawei tabletek formájában és felveszi az italrendelést.
Jó fél ház van lévén ebédidő,a nyitás óta az étterem beépült a köztudatba. Kérünk előételt,majd leveseket. Az előétel tatárbeefsteak izre sem a legjobb,gyengén fűszerezett.
A levesek,az ötféléből kettő,megfelelő adagban érkeznek,kb 4 deci az Újházi tyúkhúsleves,a marhagulyás fél liter.
A húsleves átlagos,csekély tartalommal,a marhagulyásban viszont -szó szerint -megáll a kanál! Fotó!
Istenesen meg van pakolva tartalommal,az enyémben mutatóba van hús.
A főételek 14,47-kor érkeznek,nagyon szép tálalásban,de kicsi adagban. A 3 féle sajttal töltött csirkemell 5 db kis húsdarab,bőséges körettel 2,690 ft! ellenében! A hús jóizű jól van elkészitve,a köret is ehető. Társam a marhagulyással jobban járt,a sült kacsával viszont rosszabbul. Az íze füstös,rágós, nem is tudja megenni. Italok hűtése megfelelő. Zajszintet nem mérünk.mert mellettünk a hangos társaság viszi a prímet. Kérünk desszertet és kávét is,a Gundel palacsinta 15,09 -kor jön.
Teljesen jó,a diótöltelékben találtam egy darab héjat.
A kávé az ebéd fénypontja!
A Lavazza erős,aromás,jó kávé,szerencsére duplát rendeltem.
Számla érkezik,italokkal együtt,és szervízdijjal 25,400 ft. Ami nem sportszerű,s ezért egy pont levonás.hogy a szrvízdij nincs az étlapon feltüntetve,s nem is tájékoztatnak róla.Nagyon korrekt módon a kacsát nem számolták fel! Adunk annyi borravalót,hogy beleférjen a kacsa ára is.
A közepes leves 1,190 ft,a marhagulyás 1,490 ft,a gyenge tatárbeefsteak 2,790,a sör 600,a Gundel palacsinta 690 ft,a kitnő jávé 390 ft,ez és a marhagulyás meg is éri az árát,a többi nem. Távozunk 15,40-kor,étkezési idő 110 perc.
Összegzés:
Hát ez, ma nem jött össze.
Erősen visszaesett a szinvonal. Bővülő étlap,átlagos kiszogálás,közepes adagok,az ételek minőségéhez és mennyiségéhez képest magas árak. Szép teriték,makulátlan tisztaság,hangulatos hely,de nincs vendégmenedzsment csak ételfelhordás. Étterembe enni és jóllakni járunk,ez ma nem jött össze.Hogy az étteremben lévő ajtó nyikorgása nem zavar senkit csak a vendéget??
Minősités: (még) ajánlott

Szeretnéd követni Majordomus felhasználót?    Igen

4024 Debrecen
Kossuth u. 55.

2019. november 11.
Rendszeres vendégei vagyunk az étteremnek, bár nincs semmilyen étel allergiánk. Egyszerüen szeretünk idejárni. Udvarias kiszolgálást és nagyon finom ételeket találunk itt. Névnapi összejövetelt és keresztelőt is tartottunk már az étteremben. Minden részletre kiterjedő figyelmességgel vártak...

2019. április 21.
Az étteremben sajnos egy temetés utáni búcsúztató ebéd alkalmával jártam. Külön teremben helyeztek el minket, így zavartalanul tudtunk beszélgetni, emlékezni, ebédelni. Az ételek finomak voltak, különösen a desszertek! Az épitett környezet is szép, csak ajánlani tudom azoknak is, akik...

2018. december 30.
Nem jött össze a választott étterem,igy körülnézünk,s tekintetünk a ház falára téved(előtte parkolunk). Gluténmentes étterem. Hm.Már délután van,ennénk,hátha lesz ehető,bevallva,hogy fogalmunk nincs, milyen a gluténmentes étkezés. A főutcán vagyunk,előtte kényelmes parkolás,majdnem a görög...