Étterem teszt 387.- új seprű .....

Karmel Bistro DebrecenKarmel Bistro Debrecen a térképen

2021. szeptemberben, a párjával járt ittÉrtékelt: 2021. szeptember 6.
.....jól seper tartja a mondás,ebben bízva látogatunk el a volt Creppy palacsintázó még korábban volt Joyce étterem helyén nyílt Karmel bisztro nevű új étterembe.
Érkezés 13.30-kor.
Senki sehol,kong az ürességtől,kb.egy perc múlva feltűnik érkezésünk. Jelezzük, ennénk valamit.
Emberünk rámutat az asztalon lévő A3-as lapra,ebből mind lehet választani.

Láthatóan kezdő a szakmában, viszont lelkes. Miután kihozza az üditőket felkészül a rendelés felvételére. Javaslatomra: ne bizza a beépitett winchesterre a rendelést,elszalad noteszért.
A leves a 15.percben érkezik.ez jó idő.
Az Újházi tyúkhúsleveseket biztos ami biztos,egyenként hozza ki,hogy ki ne boruljon. Zöld erős nincs, csak piros.
A leves roppant korrekt adag,bő fél liter és tartalmas,sőt jó leves.
Igaz hogy nem csigarésztával az étlap szerint,hanem eperlevéllel.
Mindössze 850 ft,ez nem pénz érte.
A főételek 14.15-kor érkeznek meg addig van időnk körülnézni.
A berendezés letisztult,nem hivalkodó de elegáns,a praktikum jellemzi.
Az asztalon füszertartó,fogpiszkáló kétféle virág. Jól néz ki.
A főételek szép tálalásban érkeznek,és roppant komoly mennyiségben (fotók).
Komoly hússzeletek bőséges körettel.
Mielőtt továbblépünk ki kell hangsúlyozni egy újdonságot!

A frissensülteknél az "óriás rántott szelet citrommal vegyes körettel" tételnél választható a hús!
Csirkemell,karaj vagy tarja !
Debrecenben 100 éttermet teszteltem,de ilyet még sehol nem láttam! A rántott sajtnál viszont a sajt választható(trappista:,cheddar,camamert) Városi ujdonság,de követendő példa.

Ráadásul -mi a csirkemellet választottuk- kitűnően van elkészitve.
Omlós,finom a hús,a köretekbe sem tudok belekötni. A rízs nem tapad össze, a krumpli nem fás,rendesen el van készitve. Az étel jó!
Olyannyira,hogy az utolsó két falatot már nem bírom megenni.
Az étlapon desszert nincs,itallap sincs,igy csak tippelgetünk mennyibe kerülhet a Heineken és a zero kóla.
Emberünk jezi hogy új étlap lesz,mi tagadás el is kél.
Számla jön,a 3 főétel italokkal 11.300 ft.
Az én töltött csirkém körettel együtt 2.390 ft! Akkora adag,hogy nem birtam megenni. A harmadik adag ételt -leves és főétel- elvitelre kértük. Távozunk 14,40-kor,étkezési idő 70 perc.
Összegzés:
Meglepődtünk!
Új étterem, minimális étlap. Nincs itallap,vagy étlapon belül az italok,nincs feltüntetve desszert. Kezdő,de lelkes és szorgalmas felszolgáló. Kissé még lassu konyha. Két fogásra 70 perc sok.
Viszont: esztétikus szép környezet,makulátlan tisztaság. Mint sokszor írtam: étterembe enni és jóllakni járunk. Ez itt adott. Úgy bezabáltunk,hogy a 2 utolsó falat le sem csúszott. Ár érték arány kiváló. Ikyen leves 850 ft? Debrecenben sehol nem eszek ennyiért Újházyt.
A főétel hatalmas adag. A vendég
jól jár az ételekkel és ez a fő.
Az a minimum hogy felkerüljön az ittjártam.hu oldalára.
Jövünk még ide,egy év múlva ismét teszteljük,remélem megmaradnak a pályán.
Minősités: ajánlott
jóindulatból és bíztatásként:
Értékelés: 9/10 pont
Már csak remélni tudom hogy az értékeléssel együtt a fotók is elküldésre kerülnek,mert ez még nem sikerült.
Értékelés:
Kiszolgálás:Átlagos
Ár / érték arány:Kiváló
Karmel Bistro Debrecen - EgyébKarmel Bistro Debrecen - EgyébKarmel Bistro Debrecen - EgyébKarmel Bistro Debrecen - EgyébKarmel Bistro Debrecen - EgyébKarmel Bistro Debrecen - EgyébKarmel Bistro Debrecen - EgyébKarmel Bistro Debrecen - EgyébKarmel Bistro Debrecen - EgyébKarmel Bistro Debrecen - EgyébKarmel Bistro Debrecen - Egyéb
Peró Vendégház Debrecen - Napi árak önellátással
Napi árak önellátással