Étterem teszt 320.- csak ínyenc sznoboknak!

Művészbejáró DebrecenMűvészbejáró Debrecen a térképen

Átlagos 2019. októberben, családjával járt ittÉrtékelt: 2019. október 21.
Nem ajánlom a helyet másoknak!
Szombati ebédünkre olyan helyet keresünk,ahol még nem jártunk,ez már egyre nehezebb.
A belvárosi Művészbejáró étterem pont szemben van a színház művészbejárójával,innen a kreativ elnevezés.
Megközeliteni nem könnyű, 100 méteres körzetben nincs parkolóhely, pedig nincs is munkanap.
Telefonon foglalok asztalt, kiderül feleslegesen, kong az ürességtől az étterem,csak mi vagyunk.
Emberünk azonnal ét és itallapot hoz. Az étlap 19! tételből áll,amiben a gyermekmenű és a desszert is benne van. Ezt egy pizzéria is szégyellné.
Az árak meglehetősen sokkolóak,de reméljük megéri. Érkezés 15,35-kor.
Kezdődik a beetetés.
Először is grátisz ! üveg ásványvizet kapunk,még választhatunk is, bubis vagy mentes.
Már 25 perce ülünk várva az összesen kétféle! leves egyikére. Ekkor fűszeres vajkrém érkezik kenyérrel,és szarvasgombával,majd kacsamáj, diszitett finomság kis tányérban szintén grátisz, a méreteket mutatja a melléhelyezett kanál.
Már 4 óra elmúlik 16,06 perc mire jön a phó leves 2 részletben, - a 26.percben! -először a tartalom egy előmelegitett ''forditott szalmakalap tányérban''. Majd egy porcelán teáskannából ráöntik a levet,kb. 2 deci az egész,érdemes megnézni a fotót!
A 2 decis levesektől külön is kiütésem van,de ha ez még 2,490 ft- ba is kerül, az már rablás. Esztári liba ide vagy oda. Megesszük. Ehető. Enyhén kezdek aggódni hogy éhesen maradunk.
Közben 3 fős társaság érkezik, egy pár és egy kutya!
Az étterem közepén helyet foglalnak,a kutyus itatótálat is kap,de illedelmesen viselkedik.

A főételek 16,25-kor érkeznek. A Supreme csirke tanyasi csirke ouina körettel, nem kolosszális adag,de a valóság jobb mint a látszat,a szeletek vastagok. Társaim jobban járnak a rántott mangalica karajjal,komoly adag két szelet hússal. Kapok egy szeletet a többiektől, igy már úgy érzem hogy ettem valamit. A desszertet brahiból kérjük kiváncsiak vagyunk azzal mit adnak elő. A tokaji mousse szőlővel inkább ételdekoráció mint desszert ,gyakorlatilag egy képviselőfánk félbevágott szőlőszemekkel. A tökös mákos guba igy néz ki. Mindez 1.600 ft !
Fotó.
Injább a bocuse d'or versenyére való mint egy ebédhez. Zajszint átlag 58 decibel. Végűl kérek egy dupla kávét,az addig kiválóan dolgozó személyzet először hibázik,szimpla adagot kapok, ami viszont az ebéd fénypontja. Erős,aromás,nagyon finom kávé. Végül számla jön,ahogy sejtettük a gourmet élmény nem olcsó,
30,550 ft! hát ezért csütörtökön, Szolnokon 2 ebédet kaptunk volna. Távozunk 17,16-kor,étkezési idő 101 perc!
Összegzés:
Hát nem ez lesz a kedvenc helyünk,ha jól be akarunk ebédelni.
Kiváló helyen,dekorativ étterem,kifogástalanul udvarias felkészült,ráadásul fürge és készséges személyzet,lassu konyha,szegényes étlap,magas árak.

Ugyanakkor extrém gasztronómiai fogások, kiváló minőségben elkészitve,olyan tálalásban amivel versenyeken indulnak. Érdemes a fotókat megnézni.
Az árak érthetetlenek!.
Két deci libaleves 2,490 ft,egy leveseskanálnyi tartalommal..
Egy üveg sör 3 deci! 570 ft. A fél tányér tanyasi csirke 3,890 ft.
Az én desszert dekorációm 1,690 ft.
A tisztaság kifogástalan,azért kap 3 csillagot,mert egy külvárosi kocsmában elfogadott ha a Bodri bemegy a gazdával,legyen aki hazavigye,de egy belvárosi elegáns étteremben nem!

Az étterem igazi inyenceknek való,nem olyan melós gyomornak mint az enyém.
A belváros közepén nem elfogadható,hogy 26 percet kell várni egy (egy pohárnyi) levesre,amikor csak mi vagyunk vendégek? A minimális adagokat és a dekoráció méretű desszertet 101 perc alatt lehet megenni. Belvárosi étteremben ilyen étlapot mindössze 2 féle levessel, szégyen kitenni. .

Hát mi egy jó ideig elkerüljük,azért viszont,hogy mások se essenek a mi hibánkba,mindenképpen fel kell tenni az ittjartam.hu oldalára
Minősités: (csak inyenceknek) éhes embernek nem ajánlott
Értékelés: 6,5/10 pont
Levonás 1 pont a kicsi adagokra,(enni jöttünk !)
0,5 pont az étlapra,
1 pont a magas árakra
1 pont a kutyára
Hangulat:Kiváló
Ár / érték arány:Gyenge
Tisztaság:Átlagos
Művészbejáró Debrecen - Külső képMűvészbejáró Debrecen - Külső képMűvészbejáró Debrecen - BelsőMűvészbejáró Debrecen - Étel/italMűvészbejáró Debrecen - Étel/italMűvészbejáró Debrecen - BelsőMűvészbejáró Debrecen - BelsőMűvészbejáró Debrecen - BelsőMűvészbejáró Debrecen - Étel/italMűvészbejáró Debrecen - Étel/italMűvészbejáró Debrecen - Étel/italMűvészbejáró Debrecen - Étel/italMűvészbejáró Debrecen - Étel/italMűvészbejáró Debrecen - Étel/italMűvészbejáró Debrecen - Étel/italMűvészbejáró Debrecen - Étel/italMűvészbejáró Debrecen - Étel/italMűvészbejáró Debrecen - EgyébMűvészbejáró Debrecen - Belső

Művészbejáró további értékelései

2020.02.16barátokkal
A Művészbejáró nem egyszerűen nagyon jó vagy kiemelkedő élményünk volt, hanem katartikus. Külön hozzátett az élményhez, hogy egy igazi ínyenc barátommal voltam itt, aki maga is főz, profi séftől tanult, magas szintű külföldi éttermekben dolgozott pincérként, megfordult egy sor michelin csillagra...
Peró Vendégház Debrecen - Napi árak önellátással
Napi árak önellátással