Kis felfedezésre váró sejtelem

Sámsoni úti befejezetlen reneszánsz romkastély DebrecenSámsoni úti befejezetlen reneszánsz romkastély Debrecen a térképen

Érdekes 2024. januárban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2024. február 1.
Na, szóval, elég megnyúlt arccal fékeztem itt, mert nem voltam felkészülve a látványra, csupán erre vitt az utam meg az autóm. Elképedve jártam be a befejezetlen romokat, amik nem is romok, inkább félig építmények, meg elég nehéz kitalálni, hogy mi is volt az eredeti terv... a bebarangolás után lehalásztam néhány helybélit, faggattam őket, mint vak a látót, hogy mi is ez itt, sejtelmesen somolyogtak, az egyik azt mondta, hogy sokat lehet róla olvasni a neten, egy másik meg azt, hogy valami görög építette engedély nélkül, aztán annyi. Na, erre varrj gombot! Nézem a neten, valami olyan van a háttérben, hogy a néhai Ilia de Riska görögolasz képzőművész, díszlettervező által tervezett és épített (de be nem fejezett), reneszánsz stílusú kastélytorzót nézegetem éppen. Bemásztam mindenhová, ahová be lehetett, nem volt mindig nagy öröm, mert a környék - jellemző módon - idehordja a szemetét és egyszerűen beszórja valahová, de azért elmerengeni azon, hogy melyik épületrész minek épülhetett eredetileg, elég elgondolkodtató. Olyan ez, mint mondjuk a Bory-vár vagy a Taródi vár, csak itt nem szednek belépőt, a saját szakálladra azt csinálsz, amit akarsz. Szerintem izgalmas kirándulási célpont, majd figyellek, hogy elmész ide vagy sem?
Sámsoni úti befejezetlen reneszánsz romkastély Debrecen - EgyébSámsoni úti befejezetlen reneszánsz romkastély Debrecen - EgyébSámsoni úti befejezetlen reneszánsz romkastély Debrecen - Külső képSámsoni úti befejezetlen reneszánsz romkastély Debrecen - EgyébSámsoni úti befejezetlen reneszánsz romkastély Debrecen - EgyébSámsoni úti befejezetlen reneszánsz romkastély Debrecen - EgyébSámsoni úti befejezetlen reneszánsz romkastély Debrecen - EgyébSámsoni úti befejezetlen reneszánsz romkastély Debrecen - EgyébSámsoni úti befejezetlen reneszánsz romkastély Debrecen - Külső képSámsoni úti befejezetlen reneszánsz romkastély Debrecen - EgyébSámsoni úti befejezetlen reneszánsz romkastély Debrecen - Külső képSámsoni úti befejezetlen reneszánsz romkastély Debrecen - EgyébSámsoni úti befejezetlen reneszánsz romkastély Debrecen - Külső képSámsoni úti befejezetlen reneszánsz romkastély Debrecen - EgyébSámsoni úti befejezetlen reneszánsz romkastély Debrecen - Külső képSámsoni úti befejezetlen reneszánsz romkastély Debrecen - Külső képSámsoni úti befejezetlen reneszánsz romkastély Debrecen - Külső képSámsoni úti befejezetlen reneszánsz romkastély Debrecen - Külső képSámsoni úti befejezetlen reneszánsz romkastély Debrecen - EgyébSámsoni úti befejezetlen reneszánsz romkastély Debrecen - Külső képSámsoni úti befejezetlen reneszánsz romkastély Debrecen - Külső képSámsoni úti befejezetlen reneszánsz romkastély Debrecen - Külső képSámsoni úti befejezetlen reneszánsz romkastély Debrecen - Külső kép
Peró Vendégház Debrecen - Napi árak önellátással
Napi árak önellátással