A VÁNDORLÓ SZOBOR

Tisza István-szobor DebrecenTisza István-szobor Debrecen a térképen

Érdekes 2023. szeptemberben, a párjával járt ittÉrtékelt: 2023. szeptember 27.
A Debreceni Egyetem 1921-ben vette fel a Tisza István, a korábbi miniszterelnök nevét. Szobrát 1926-ban avatta fel Klebelsberg Kuno, vallás- és közoktatásügyi miniszter a Tudományegyetemi Klinikák központi épülete előtt, ott, ahol most a Professzorok szoborkompozíció áll a Nagyerdei körúton. Tisza István nevét a Debreceni Egyetem egészen 1949-ig viselte, de hogy a 2. világháború után pontosan mikor és miként került el innen a szobra, arról különböző magyarázatokat találni a neten.
Majd csak 2000-ben állították fel ismét, az eredeti helyétől kicsit távolabb (a Debreceni Klinika bejáratától balra, kb. 10-20 méterre), egy meszelt téglakerítés előtt, némiképp méltatlan környezetben.
Legutóbb aztán 2016-ban a Debreceni Egyetem főépülete elé helyezték át Kisfaludi Strobl Zsigmond bronzból készült alkotását, nagy ünnepélyességgel és sajtónyilvánosság közepette újraavatva azt. Mi is ehelyütt láttuk most és fotóztuk.
Tisza István-szobor Debrecen - EgyébTisza István-szobor Debrecen - EgyébTisza István-szobor Debrecen - Egyéb
Peró Vendégház Debrecen - Napi árak önellátással
Napi árak önellátással