Szent István emlékmű Doba

Szent István emlékmű Doba
Szent István emlékmű DobaSzent István emlékmű Doba
Szent István emlékmű DobaSzent István emlékmű Doba

Szent István emlékmű Doba bemutatkozása

A Somló-hegy tetején található erődítményszerű kilátó közelében áll a Szent István-emlékmű. A 16 méter magas faszerkezetű keresztet és a mellette található Szent István szobrot 1998. augusztus 20-án emelték. Azt ábrázolja, ahogyan a király szenvedő alakjának egyetlen támasza a keresztbe vetett hit.

Rózsi Vendégház Mihályháza - Napi árak
2024.11.01-ig
Ensana Thermal Sárvár

Szent István emlékmű Doba vélemények

2099
Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 697 városban járt márFelfedező - 2261 helyen első értékelőNépszerű író - 316 hasznos szavazat10 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 43486 feltöltött kép
Érdekes 2022. június 22.egyedül járt itt
Nahát, milyen érdekes. . . mintha ősszel írtam volna erről a helyről, de ezek eszerint nem, vagy lemaradt. Amikor a somlói várnál kószáltam, akkor derült ki (számomra), hogy van itt egy kilátó is, párszáz méter magányos tekergés az erdőben. aztán meglett a kilátó, szép fekete, alacsony és szépen be is volt zárva.
Szent István emlékmű Doba - Külső képSzent István emlékmű Doba - Külső képSzent István emlékmű Doba - Külső kép
Arany fokozatú értékelőOrszágjáró - 34 városban járt márFelfedező - 49 helyen első értékelő3 évnyi aktív tagság
Érdekes 2022. június 22.a párjával járt itt
A hegy aljáról is jól kivehető messziről is a kereszt, mindig érdekelt, hogy mi az. Ha már úgyis felsétáltunk a kilátóhoz (ami épp zárva volt), egyértelmű volt, hogy megnézzük, hiszen van a közelében. A 15-16 méteres építmény mellett egy Szent István szobrot is állítottak. Tulajdonképpen érdemes megnézni.
Szent István emlékmű Doba - Külső kép