Magtár Doboz

Magtár Doboz
Magtár DobozMagtár Doboz
Magtár DobozMagtár Doboz

Magtár Doboz bemutatkozása

Wenckheim Rudolf építtette a dobozi Magtár épületét a Wenckheim birtokon az 1860-as években. Az épület terveit Ybl Miklós készítette el. Az épülethez felhasznált faanyag Aradról származik, romantikus stílusban épült a Magtár. Egyesek szerint Ybl Miklós egyik legértékesebb munkái közé tartozik. Napjainkban használaton kívül áll az épület.

Corvin Hotel Gyula - Szerelem luxuskivitelben
Park Hotel Gyula

Magtár Doboz vélemények

2082
Érdekes 2023. július 29.a párjával járt itt
Nevezhetjük Wenckheim-magtárnak, Ybl-magtárnak, vagy csak egyszerűen dobozi magtárnak, mindenképpen lenyűgöző építmény, és bámulatra méltó! A Wenckheim-család kriptájától 1-200 méterre található legendás műemlék. Sohasem gondoltam volna, hogy Ybl Miklós magtárakat is tervezett, de itt van a tapintható bizonyíték. Ámuldozva jártuk körül a haldokló épületcsodát.
Magtár Doboz - Külső képMagtár Doboz - Külső képMagtár Doboz - Külső képMagtár Doboz - EgyébMagtár Doboz - EgyébMagtár Doboz - EgyébMagtár Doboz - Külső képMagtár Doboz - Külső kép