Szarvaskő vára Döbrönte

Szarvaskő vára Döbrönte
Szarvaskő vára DöbrönteSzarvaskő vára Döbrönte
Szarvaskő vára DöbrönteSzarvaskő vára Döbrönte

Szarvaskő vára Döbrönte bemutatkozása

Döbrönte várának első épületeit Himfy Benedek építtette 1367-1374 között. Legkorábbi említése “Zarwaskw castrum” néven történt, ami annyit tesz: Szarvaskő Vára. A 15. században a vár 2 évre kikerült a tuladjonosai kezéből Mátyás király büntetése nyomán, miután Debrenthei Tamás kirabolta  a pannonhalmi apátságot.

Hasik Hotel Döbrönte - Pihenés a Bakonyban
Pihenés a Bakonyban
Hasik Hotel Döbrönte
Kikapcsolódás nyugdíjas kedvezménnyel
2024.06.14-ig
Vulkán Wellness Hotel és Kemping Celldömölk

Szarvaskő vára Döbrönte vélemények

2071
Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 680 városban járt márFelfedező - 2228 helyen első értékelőNépszerű író - 316 hasznos szavazat10 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 42606 feltöltött kép
Érdekes 2020. augusztus 1.a párjával járt itt
Nehéz meghatározni, hogy egy pár falrészből álló várromon mi tetszik vagy mi nem. Talán az út odáig egy érdekesség, felfedezni valamit, ahol még nem voltál. Kilátás a tájra, itt nincs belépődíj, ajándékbolt, csak a falak maradványa, meg a fantázia, hogy mi lehetett itt egykor és miért ide építették? A bakonyi várak egyike volt. Egyszer érdemes ide is ellátogatni.
Szarvaskő vára Döbrönte - Szarvaskő vára Döbrönte - Szarvaskő vára Döbrönte - Szarvaskő vára Döbrönte - Szarvaskő vára Döbrönte - Szarvaskő vára Döbrönte - Szarvaskő vára Döbrönte -
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét. Az átlag számításánál figyelembe vettünk 8 darab olyan értékelést is, melyet szöveg nélkül, csak pontozással adtak le partneroldalukon, a szallasvadasz.hu-n.