3,8
városi Múzeum közül
Múzeum

Érseki Gyűjteményi Központ Eger bemutatkozása

Az egri egyházmegyét Szent István király alapította. Ennek pontos dátumát nem ismerjük, de azt biztosan tudjuk, hogy 1009-ben már létezett Szent János apostol és evangélista oltalma alatt. A régi püspöki központ a mai vár helyén, a Szt. János székesegyház szomszédságában volt. Nyitva tartás:IV. 1-X. 30.

Agria Vintage Apartman Eger - Egri kikapcsolódás
Egri kikapcsolódás
Agria Vintage Apartman Eger
Hunguest Saliris Egerszalók - Napi ár
Napi ár
Hunguest Saliris Egerszalók

Érseki Gyűjteményi Központ Eger vélemények

Érdekes 2020. szeptember 30.barátokkal járt itt
A pár éve megnyitott kiállítást még nem láttam, most belefért a programba, ezért megnéztük. A pénztárnál nem ajánlották a kombinált jegyet, amivel a pincerendszert is meg lehet nézni. Ha nem tudtunk volna róla, akkor lemaradunk. Nagyon szép a gyűjtemény, és a pincerendszer is érdekes, igaz, én már többször láttam még a "Város a város alatt" elnevezéssel.
Átlagos 2020. szeptember 25.a párjával járt itt
A párommal voltunk Egerbe, megünnepeltük az évfordulónkat. Ekkor mentünk el a városba szétnézni és a sétálóutca elején láttuk meg az Érseki Palotát. Gondoltuk megnézzük hamár itt vagyunk. Most újjítják fel ,de egy része így is látogatható. Sok érdekes erekje,ékszerek,bútorok stb. található itt. Vannak püspöki ruházatok és mindennapi tárgyak amit anno használtak.
Érseki Gyűjteményi Központ Eger -
Kihagyható 2017. július 6.gyerekekkel járt itt
3 gyerekkel, 1 felnőttel + fotójeggyel 5000 forintért lehet bemenni. Ehhez képest a kiállítás gyérecske, a palota kis része látogatható csak. Minden teremben előbukkan egy néni, aki azonnal követeli a láthatóan a fotójegyet, noha belépésnél is elkérték, és ahogy egykor a püspöki adószedők, itt is nagyon vigyáznak a teremőr nénik, nehogy egy fotóval is megrövidítsük a mindenhatót.
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét. Az átlag számításánál figyelembe vettünk 2 darab olyan értékelést is, melyet szöveg nélkül, csak pontozással adtak le partneroldalukon, a szallasvadasz.hu-n.