Fácán, dinó és gombócok

Piroska Étterem EgerszalókPiroska Étterem Egerszalók a térképen

Kiváló 2020. októberben, gyerekekkel járt ittÉrtékelt: 2020. november 14.
Egerszalókra megérkezve a szállásunkat még nem lehetett elfoglalni, némi játszóterezés és a környék futólagos felfedezése után a hotel recepciós hölgy javaslatát elfogadva ebbe az étterembe látogattunk el - autóval - , amely a hőforrástól 800 m-re, a falu bevezető utcájában található.
Az épület előtt néhány parkolóhely található, a szintén Piroska névre hallgató vendégház nem üzemelt, felújítás zajlott ottjártunkkor.
Az étterembe belépve először egy fedett, zárt verandára érkeztünk, ahol magyaros, de fiatalos berendezéssel, a pult mögött kemencével találkoztunk. Továbbá kedves, de sietős fogadtatással a pincérek részéről. Kíváncsiak voltunk a benti részre is, amelyet egy több helyiséges pincerendszerben alakítottak ki, így inkább ott ültünk le. Elég sok asztaluk van, ránézésre olyan 80-100 főt is ki tudnak szolgálni. Most idényen kívül csupán 30%-os volt ránézésre a kihasználtság.
Az étlap nekem nagyon szimpatikus volt, mert minden vevő-igényt kielégített. Tartalmaz hagyományos magyaros, tradicionális, házias ételeket, a gyerekek által kedvelt fogásokat, vadételeket, de modern vonalvezetésű reformételeket is. A táblán lévő séf-ajánlatban kifejezetten izgalmas fogások szerepeltek.
A tábláról kértünk fácán erőlevest (900 Ft), illetve 2 féle gyerekmenüt: ropogós pipifalatokat és dinó falatokat (1400 Ft, körettel együtt), 2 adag túrógombócot (900 Ft/adag), fagylalt kelyhet (850 Ft), limonádét, üdítőket, kávét.
Az ételekre nem kellett túlontúl sokat várni.
Nagy adagokat készítenek, kiadós, szemnek mutatós, szépen díszített tányérok érkeztek.
A fagyikehely ördög díszítést kapott, csoki, vanília, eper ízek, tejszínhabbal, naranccsal, csokiöntettel.
Az ételek nagyon finomak voltak, a gyerekmenük húsai mirelitek, a többi viszont nem, a leves és a túrógombóc is igen ízletesnek mutatkozott.
Van egy kis játszósarkuk, de az olyan állapotban volt - egy előző gyerekcsapat miatt -, mintha bombatámadás érte volna. Én ezt nem tudom az étterem számlájára írni.
Összességében határozottan pozitív volt az összbenyomás, mindenkinek ajánlom az éttermet.
Kötelező szervizdíj nincs, bankkártyával is lehet fizetni.
Hangulat:Kiváló
Ár / érték arány:Kiváló
Piroska Étterem Egerszalók - Külső képPiroska Étterem Egerszalók - Külső képPiroska Étterem Egerszalók - Étlap/itallapPiroska Étterem Egerszalók - Étlap/itallapPiroska Étterem Egerszalók - BelsőPiroska Étterem Egerszalók - Étlap/itallapPiroska Étterem Egerszalók - Étlap/itallapPiroska Étterem Egerszalók - Étlap/itallapPiroska Étterem Egerszalók - MosdóPiroska Étterem Egerszalók - MosdóPiroska Étterem Egerszalók - BelsőPiroska Étterem Egerszalók - EgyébPiroska Étterem Egerszalók - BelsőPiroska Étterem Egerszalók - BelsőPiroska Étterem Egerszalók - EgyébPiroska Étterem Egerszalók - Étel/italPiroska Étterem Egerszalók - Étel/italPiroska Étterem Egerszalók - Étel/italPiroska Étterem Egerszalók - Étel/italPiroska Étterem Egerszalók - Étel/italPiroska Étterem Egerszalók - Étel/italPiroska Étterem Egerszalók - Étel/italPiroska Étterem Egerszalók - BelsőPiroska Étterem Egerszalók - BelsőPiroska Étterem Egerszalók - BelsőPiroska Étterem Egerszalók - Étel/italPiroska Étterem Egerszalók - Étel/italPiroska Étterem Egerszalók - EgyébPiroska Étterem Egerszalók - BelsőPiroska Étterem Egerszalók - BelsőPiroska Étterem Egerszalók - Külső kép

Piroska Étterem további értékelései

2023.09.25csoporttal
Családias, nyugodt, tiszta étterem! Kiszolgálás udvarias, gyors. Ételek izletesek, talán egy kicsit túlarazottak! Választék lehetne bőségesebb!
2023.03.30a párjával
Rendkívül barátságos vendégfogadás , nagyon tiszta hely (a mosdó is , ételek kifogástalan ízűek megfizethető áron nagyon finom libacombot és laskagombával töltött csirkemellet ettünk 20 percen belül megkaptuk az ételt másoknak is jó szívvel ajánljuk Nagyon tetszett, hogy régi étlapok vannak a...
2022.08.13barátokkal
Egerszalókon töltött 3 napunk első estéjén választottuk a Piroska Éttermet. Kora este tértünk be ide és jó idő révén kinti teraszon foglaltunk helyet. Egy nagyon kedves pincér már jött is, felvette az italrendeléseinket. Lapozgattuk az étlapot, egy étel szimpatikus volt kettőnknek is : Tépett...
Kék Laguna Wellness Apartmanok Egerszalók - Napi árak önellátással
Napi árak önellátással