Cziráky Margit Rózsakert Fertőd

Cziráky Margit Rózsakert Fertőd
Cziráky Margit Rózsakert FertődCziráky Margit Rózsakert Fertőd
Cziráky Margit Rózsakert FertődCziráky Margit Rózsakert Fertőd

Cziráky Margit Rózsakert Fertőd bemutatkozása

A rózsakertet Esterházy IV, Miklós herceg és felesége alakította ki a rózsakertet 1902-ben, a parkhelyreállítás során, a fertődi Esterházy-kastélyban. Az Osztrák-Magyar Monarchia egyik legismertebb kertésze, Anton Umlauf készítette a kertek nagy részének terveit. A rózsakert végül 1908-ra készült el.

Hanság Vendégház Kapuvár - Legjobb ár
2024.11.01-ig
Ensana Thermal Sárvár

Cziráky Margit Rózsakert Fertőd vélemények

2082
Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 680 városban járt márFelfedező - 2238 helyen első értékelőNépszerű író - 317 hasznos szavazat10 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 42703 feltöltött kép
Érdekes 2023. október 13.egyedül járt itt
Cziráky Margit hercegné 1908-ban építette meg a környék parkrendezése keretében ezt a rózsakertet. Sajnos a II. világháborút követő időszak teljesen leamortizálta az egészet, minden kiszáradt, kipusztult, kidőlt. 2015-ben aztán rendbehozták, újratelepítették és úgy, ahogy hasonlít az eredetire. A pavilon az megmaradt, az még a régi.
Cziráky Margit Rózsakert Fertőd - EgyébCziráky Margit Rózsakert Fertőd - EgyébCziráky Margit Rózsakert Fertőd - Külső képCziráky Margit Rózsakert Fertőd - Külső képCziráky Margit Rózsakert Fertőd - Külső képCziráky Margit Rózsakert Fertőd - EgyébCziráky Margit Rózsakert Fertőd - EgyébCziráky Margit Rózsakert Fertőd - EgyébCziráky Margit Rózsakert Fertőd - EgyébCziráky Margit Rózsakert Fertőd - Külső képCziráky Margit Rózsakert Fertőd - EgyébCziráky Margit Rózsakert Fertőd - EgyébCziráky Margit Rózsakert Fertőd - Külső képCziráky Margit Rózsakert Fertőd - Külső képCziráky Margit Rózsakert Fertőd - EgyébCziráky Margit Rózsakert Fertőd - EgyébCziráky Margit Rózsakert Fertőd - EgyébCziráky Margit Rózsakert Fertőd - EgyébCziráky Margit Rózsakert Fertőd - Külső képCziráky Margit Rózsakert Fertőd - Egyéb
Kihagyhatatlan 2023. október 3. járt itt
Ezt a csodaszép rózsakertet szeretettel ajánlom ! Különböző fajta, sokféle színű rózsákban gyönyörködhetünk. Ezt mindenkinek legalább egyszer látnia kell, majd utána minden virágzáskor újra visszavágyik. Kellemesen kikapcsol, feltölt, egyszóval elvarázsol.