ZigZag: Hé haver, ugorj be! - Puskás Sörkert Fertőrákos

1. helyezett a 10 fertőrákosi étterem közül

2786 étteremértékelés 2078 hasznos szavazat

Hé haver, ugorj be!

2018. júliusban, családjával (gyerekekkel) járt itt
Értékelt: 2019. február 11.
Fertőrákosi szállásunkra megérkezve - ott csak reggelit kaptunk - ezt az éttermet ajánlotta a tulajdonos, amely szintén a Fő út mellett fekszik, a páratlan oldalon. Ha a kőfejtő felől jövünk, akkor ez éppen a falu másik végén található.
Egy hatalmas, ránézésre biztosan több, mint 100 fő befogadására alkalmas étterem zöld-fehér színben, egy szép régi házból átalakítva, igényes, ízléses, vendégcsalogató. Az étterem előtt a belső kis utcán lehet parkolni. Belépve azt láttuk, hogy rengeteg vendég volt, utazók, családok, külföldiek, hazaiak, bringások, és mindenkit a teraszra irányítottak, minket is.
A benti részben is rengeteg asztal volt, de ott egyetlen vendég sem ült. A terasz árnyékos volt, szépen kialakított, gondozott. Az ételekre valószínűleg a sok vendég miatt viszonylag sokat kellett várni. Az étlap változatos, sokszínű volt, az árak középkategóriásak. Főételek köret nélkül kb. 2-3000 Ft-os árszínvonalon, plusz a köretek, saláták 500-800 Ft között. Az ételek között magyar klasszikusokat, halételeket, osztrák fogásokat is találtunk.
Rántott fogasfilét, tengeri halfalatokat, bécsi szeletet, parasztos cordon bleu-t választottunk az étlapról. Az ételekkel meg voltunk elégedve, az adagok nem voltak túl nagyok, a burgonyasaláta kevésnek tűnt a hús mellett. A málnás limonádét szódával kaptuk, sima vízzel kértük. Más hiba nem történt.
A mosdó tiszta, tágas, pelenkázó is volt benne.
Itt próbáltuk ki a Fekete Unikornis névre hallgató kézműves stout sört is.
4 főételre italokkal együtt 15.000 Ft-ot fizettünk. Kötelező szervizdíj nincs. Bankkártyával lehet fizetni. Több helyet végigpróbálva itt volt a legfinomabb az étel Fertőrákoson. (a menő Ráspiban nem ettünk).

Ételek / Italok:
Kiszolgálás:
Hangulat: Kiváló

Szeretnéd követni ZigZag felhasználót?    Igen

9421 Fertôrákos
Fő utca 175.

2018. augusztus 13.
Házassági évfordulónk alkalmából jártunk Fertőrákoson és úgy gondoltuk, ebben az étteremben fejezzük be a napot egy finom vacsorával, mivel jó véleményeket olvastunk. A vacsora nagyon finom volt, a kiszolgálás kedves és gyors. Egy negatívum volt, amit a mai napig nem is értünk. Férjem köretnek...

2017. október 5.
Csoportunk itt ebédelt szerencsére, s olyan éttermet ismerhettünk meg, amilyet jó lenne máshol is találni! Lehet a nyugat közelsége miatt, de keresve sem találhattunk volna hibát a kiszolgálásban, az ételek milyenségében, a környezetben. No nem is kerestünk hibát, csak egyszerűen jól éreztük...

2017. május 14.
Vasárnap révén Sopronban kirándultunk és helyismerettel rendelkező barátaink ajánlották a helyet. Nem csalódtunk, sőőőt... Első élmények a belépéskor, alig van szabad asztal, de a személyzet hamar segített üres/tiszta asztalt varázsoltak kb. egy perc alatt. A pincérek mosolyogtak, kedvesek...