Stoppos templom

Isteni Irgalmasság templom GalgagutaIsteni Irgalmasság templom Galgaguta a térképen

Érdekes 2022. szeptemberben, egyedül járt ittÉrtékelt: 2022. október 3.
Az autóm fékezett, Éppen Galgagutáról mentünk kifelé, hát már csak megkérdezem, hogy mi van? - Egy templom. Itt, jobbra. - mondta a járgány. - Na, és akkor mi van? - kérdeztem - ezer templom van még minden faluban kettő vagy három. - De erre ki van írva, hogy Nyitva! Hoppá! - Akkor álljuk csak be a parkolóba! Hát így történt. Nem látszott egy történelmi lenyomatnak, abszolút új építésű, az utóbbi évtizedek hozadéka. Azt nem tudom, hogy kb. 700 lakossal bíró, amúgy vegyesvallású településen mekkora az igény erre, de ezek szerint van. Megnéztem az interneten, más is azt írta, hogy nyitva van. Ne hidd el! Én is láttam a táblát, csak a külső kapun van ez kint, belül meg zárva volt. DE egyáltalán nem bántam meg, hogy megálltam, szeretek ilyen helyeken elidőzni, eltöprengeni, ennyi mindenkire ráfér a világon való keresztülrohanás közepette. Amúgy, csak a pontosítás kedvéért: katolikus templom.
Isteni Irgalmasság templom Galgaguta - EgyébIsteni Irgalmasság templom Galgaguta - BelsőIsteni Irgalmasság templom Galgaguta - BelsőIsteni Irgalmasság templom Galgaguta - Külső képIsteni Irgalmasság templom Galgaguta - Külső képIsteni Irgalmasság templom Galgaguta - Külső képIsteni Irgalmasság templom Galgaguta - Külső képIsteni Irgalmasság templom Galgaguta - Külső képIsteni Irgalmasság templom Galgaguta - EgyébIsteni Irgalmasság templom Galgaguta - Egyéb
Teleki-Degenfeld Kastélyszálló Szirák - Pünkösd
Teleki-Degenfeld Kastélyszálló Szirák