Országos torták

2019. augusztusban, egyedül járt itt
Értékelt: 2019. október 24. - 2 látogató hasznosnak vélte az értékelést
Gyöngyös legjobb kézműves cukrászdája, amely a főtéren található. Sőt, megkockáztatom, szerintem az ország legjobbjai között is bátran említhetjük a G&D cukrászdát, akik családi vállalkozásként (anyuka és 2 fia) Salgótarjánból indultak, itt először pékséget vitt az édesanya, majd az egyik fiú cukrász lett, és a szakmában egyre szebb sikereket ért el.
A gyöngyösi cukrászdát 2017 decemberében nyitották meg. Több ízben az ő cukrászdájuk által készített torta nyerte el az ország torta címet. 2015-ben a pannonhalmi sárgabarack-pálinkás karamelltorta, majd 2016-ban az Őrség zöld aranya nevű tortájuk nyerte el Magyarország tortája megtisztelő címet, míg a Zuzorka nevű tortájuk ezüstérmes lett.

A cukrászda berendezése elegáns, vintage stílusú, romantikus, hófehér, arany és pasztellkék a domináns színárnyalatok.
Természetesen kaphatóak az ország torták, de ezeken kívül is még több féle, főleg francia stílusú kézműves, újhullámos sütemények, tortaszeletek vannak a pultban (pl. Provence-i szikla, mangó-passió, eperbomba, mogyorótorta, biscottino, elegancia szelet) A Hófehérke névre hallgató sütike laktóz és gluténmentes, piros ribizli díszíti.
Hagyományos tortákból oroszkrémet és Eszterházyt készítenek.
Árban 550-690 Ft között 1-1 szelet. Helyben fogyasztás esetén 20 Ft-tal drágább 1-1 süti, mint elvitelre. Szintén sokféle macaron kapható, 250 Ft-os darabáron vagy 2250 Ft/10 db-os dobozban, válogatás.
Málnás csokitortát és macaront ettem náluk, valamint a nemkevésbé kitűnő kávét is kóstoltam. Kitűnő ízek, állag, minőség, nagyon finom sütemények, elegáns, nem hétköznapi környezetben.

Ételek / Italok: Kiváló
Kiszolgálás:
Hangulat: Kiváló

Szeretnéd követni ZigZag felhasználót?    Igen

3200 Gyöngyös
Fő tér 4.

Vélemények ZigZag felhasználótól

2021. február 7.
Aktualizálom a korábbi értékelést, amely óta már több mint 3 év telt el. A pandémia ellenére a rétesező továbbra is létezik, ami pozitívum. Nagyjából semmi nem változott az eltelt évek óta. Piros portál, beltér egyszerű, kissé retró, kiszolgálás a pultnál. Most kizárólag elviteles lehetőség van....

2021. január 24.
A Retró Lángos hosszú éveken át dacolt a változó idők viharaival, melyek eléggé felsűrűsödtek körülöttük az utóbbi években. Még a 3-as metró felújítása előtt az 5. kerületi városvezetés úgy döntött, hogy az Arany János utcai metrómegállónál lévő Podmaniczky teret átépítik, felújítják és ennek...

2021. január 24.
A blokkon úgy látom, hogy "KFC Piarista" a hely pontos neve, de valóban a Váci utca és a Piarista köz sarkán találhatóak, a Ferenciek tere szomszédságában. A pandémia és a turisták elmaradása ezt a helyet is súlyosan érintette, de nyilván egy nagy nemzetközi franchise-lánc tagjaként más források...