ZigZag: Menj be, ha kint tűz a nap - Juhász Cukrászda - Petőfi Sándor utca Gyöngyös

Menj be, ha kint tűz a nap

2019. augusztusban, barátokkal járt itt
Értékelt: 2019. október 9.
Gyöngyösön nem ez a legjobb cukrászda, viszont a véleményem szerint magasan legjobb sajnos zárva volt, amikor a barátaimnak is meg akartam mutatni. Így B-tervként ide jöttünk el, amit én már szintén ismertem korábbi látogatás kapcsán. Helyileg a Szent Bertalan Nagytemplomtól egy kicsit északra található. Közvetlen ingyenes parkolási lehetőség a cukrászda előtt, hely függvényében. Van kiülős terasz, de mivel odatűzött a nap, inkább a benti részben foglaltunk helyet.
Fura és körülményes volt, hogy nem tudtunk egy helyen süteményt, kávét és fagyit kérni, a nem túl barátságos személyzet ragaszkodott hozzá, hogy többször álljunk sorba és többször fizessünk. Így először kivártuk a sort a sütiknél, előttünk a sorban volt torta előrendelés is, így elég sokáig tartott a procedúra, mindegy ráértünk... Utána a kávékért újra sorba kellett állni 3 méterrel odébb egy másik alkalmazottnál, itt szintén volt előttünk egy nagyobb családi kávérendelés.
A sütiárak szerintem nagyon olcsóak, több süteményük ára 300 Ft alatti vagy körüli. Ettünk francia krémest, a krémeshez hasonlatos magyar habos kockát, málnás rizsszeletet. Ez utóbbi kellemes volt, de pár rizsszem kemény maradt, ami eléggé zavaró.
Olasz pörkölésű Caffé Si márkájú kávét főznek, amely ismeretlen a számomra, de finom volt. Árban a kávé drágábbnak tűnik a sütikhez viszonyítva (pontos összeget nem tudok írni, mert nem én fizettem).
A beltér kellemes, van vagy 6-8 asztal, ahol le lehet ülni, plusz a már említett terasz.
Kiszolgálás és fizetés is a pultnál történik, az asztaloknál nincs kiszolgálás. Az előző vendégek hátrahagyott tányérjait, csészéit is mi gyűjtöttük össze, hogy le tudjunk ülni. Igaz, folyamatosan jöttek a vendégek, de erre azért a személyzetnek kellene figyelnie.

Ennyire tetszett: Átlagos

3200 Gyöngyös
Petőfi Sándor u. 3.

Vélemények ZigZag felhasználótól

2019. október 21.
Nagykovácsi szélén, a Zsíroshegyen, már az erdős övezetnél található büfé-pihenő, jó kis túrával lehet feljutni a meredek utcákon. Egy családi faház nyaralóban alakították ki. Kellemes, csupa zöld, jó levegő, nyugi, szép kert. A berendezés nagy része a házhoz hasonlóan fából faragott, bent van...

2019. október 20.
Nagyon egyszerű talponálló kis kioszk a Sugár előtti bódésoron. Őszintén meglep, hogy ezt a retró tákolmányt még nem bontották le, amikor megépült az Árkád vagy amikor a Sugárt is felújították. Minden esetre a lángosos már hosszú évek óta itt működik, gyakorlatilag elmaradhatatlan eleme lett az...

2019. október 20.
A Menta trendi, későn este is nyitva tartó bisztró és bár a Romkert közvetlen közelében. Egyáltalán nem az én stílusom, de mégsem éreztem magam itt rosszul. Az ételekről nem tudok nyilatkozni, mert én leginkább a panoráma miatt jöttem be ide, a földszinten nem is nagyon néztem körül, hanem...