Gyula édes ékköve

Százéves Cukrászda GyulaSzázéves Cukrászda Gyula a térképen

Kiváló 2020. júliusban, gyerekekkel járt ittÉrtékelt: 2020. október 11.
Itt az oldalon erről a cukrászdáról található az egyik legtöbb értékelés és rengeteg fotó is. Ami nem is meglepő, mert Gyula egyik ikonikus, országos szintű helye ez a műintézmény. Szerintem aki Gyulán jár, az valósínűleg nem hagyja ki, nem is érdemes! Mi is ellátogattunk ide a gyerekekkel, bár én már jártam itt egyszer korábban, amikor a kollégáimmal munkaügyben volt dolgunk a városban. Az épületet és ez előtte lévő parkot éppen renoválták.
A copf, empire és klasszicista stílusú emeletes polgári épület 1801-ben épült, és először 1839-ig patika működött benne. A berendezésben biedermeier elemek is megjelennek, amelyek fennmaradtak a 19. századból. A cukrászdát 1840-ban Salis Antal cukrászmester alapította. Később az özvegyek, illetve a cukrászsegédek vitték tovább az egységet, egészen 1984-ig. Ekkor került önkormányzati tulajdonba, és ekkor kapta meg a Százéves Cukrászda nevet. 2004 óta a Kézműves Cukrászat üzemelteti a helyet.
A hátsó traktusban a régi műhely helyén egy kis cukrászati kiállítás látható, érdemes megnézni. Nemkülönben a csodálatos berendezésű szalonokat, a fali és plafon freskókkal, ahol a vendégek kávézhatnak, sütizhetnek.
Nemcsak a berendezés és a hangulat, de a finomságok is elsőrangúak. A fagylaltot és a süteményeket a Kézműves Cukrászat mesterei készítik, míg a bonbonok a Cadeau Csokoládéműhely válogatott, kézműves remekei. Egy gombóc fagylalt 300 Ft, helyben főzött, 5 dkg, finom. A sütemények választéka széles, vannak tradicionális, ismert sütik, torták és vannak modern stílusú sütik is. Árban 350-750 Ft között a szeletárak. Caffé Kenon hagyományos, olasz pörkölésű kávét főznek.
Nagyjából végig kóstoltunk mindenből egy keveset, fagylaltot 2 kehelyben rumosdiót, puncsot, őszibarackot, karamellát; 6 csokibonbont, 2 kávét (cappuccino, hosszú kávé), a sütik közül a fehércsokis málnakockát és ribizlis csokitortát, valamint gesztenyepürét. Összesen kevesebb, mint 5000 Ft-ot fizettünk, szóval az árak szerintem nagyon rendben vannak.
Turista idényben, hétvégén sok vendég van, de a személyzet nagyon türelmesen, szorgalmasan állja a sarat.
Hangulat:Kiváló
Ár / érték arány:Kiváló
Százéves Cukrászda Gyula - Külső képSzázéves Cukrászda Gyula - Külső képSzázéves Cukrászda Gyula - BelsőSzázéves Cukrászda Gyula - Étel/italSzázéves Cukrászda Gyula - Étel/italSzázéves Cukrászda Gyula - Étel/italSzázéves Cukrászda Gyula - Étel/italSzázéves Cukrászda Gyula - Étel/italSzázéves Cukrászda Gyula - BelsőSzázéves Cukrászda Gyula - BelsőSzázéves Cukrászda Gyula - Étel/italSzázéves Cukrászda Gyula - Étel/italSzázéves Cukrászda Gyula - Étel/italSzázéves Cukrászda Gyula - Étel/italSzázéves Cukrászda Gyula - BelsőSzázéves Cukrászda Gyula - BelsőSzázéves Cukrászda Gyula - BelsőSzázéves Cukrászda Gyula - BelsőSzázéves Cukrászda Gyula - BelsőSzázéves Cukrászda Gyula - BelsőSzázéves Cukrászda Gyula - BelsőSzázéves Cukrászda Gyula - BelsőSzázéves Cukrászda Gyula - BelsőSzázéves Cukrászda Gyula - BelsőSzázéves Cukrászda Gyula - BelsőSzázéves Cukrászda Gyula - Külső képSzázéves Cukrászda Gyula - Külső képSzázéves Cukrászda Gyula - Étel/italSzázéves Cukrászda Gyula - Étel/italSzázéves Cukrászda Gyula - BelsőSzázéves Cukrászda Gyula - BelsőSzázéves Cukrászda Gyula - Külső képSzázéves Cukrászda Gyula - Külső képSzázéves Cukrászda Gyula - Külső kép

Százéves Cukrászda további értékelései

2023.06.25a párjával
Lenyűgöző berendezéssel és környezettel várja a vendéket a cukrászda, igazán autentikus hangulattal, minden jó állapotban és tisztaságban. A fagyit kóstoltuk, ára 500 Ft/gombóc, finom volt és nem csak a hagyományos ízek közül választhattunk. Fagyizás vagy sütizés után érdemes hátramenni és...
2022.10.11a párjával
2022 10 10 hétfön délkörül voltunk a cukrászdába sajnálom hogy az eladok illetve közülük a fekete hajú erdélyi kinézetű nincs udvarias válaszra nevelve. nem volt kiirva hogy kérdezni nem szabad érdemes lenne a tulajdonosnak próbavásárlot megbizni ellenörzésre és a nem oda valokat eltávolítani...
2021.07.05gyerekekkel
A hely nagy híre miatt néztük meg a helyét, de nem csábultunk el. Sütiből nem volt választék. A fagyi finom volt 300 ft/ gombóc. 1 tábla csoki 990 Ft. A személyzet kedves. Mindenre figyelnek.
Komló Hotel Gyula - Szállás reggelivel és vacsorával, Várfürdő belépővel
Szállás reggelivel és vacsorával, Várfürdő belépővel
Komló Hotel Gyula
Hunguest Hotel Gyula - Napi ár fürdőbelépővel