ZigZag: Gyula édes ékköve - Százéves Cukrászda Gyula

Százéves Cukrászda Gyula értékelése
4. helyezett a 44 gyulai étterem közül

Gyula édes ékköve

2020. júliusban, családjával (gyerekekkel) járt itt
Értékelt: 2020. október 11.
Itt az oldalon erről a cukrászdáról található az egyik legtöbb értékelés és rengeteg fotó is. Ami nem is meglepő, mert Gyula egyik ikonikus, országos szintű helye ez a műintézmény. Szerintem aki Gyulán jár, az valósínűleg nem hagyja ki, nem is érdemes! Mi is ellátogattunk ide a gyerekekkel, bár én már jártam itt egyszer korábban, amikor a kollégáimmal munkaügyben volt dolgunk a városban. Az épületet és ez előtte lévő parkot éppen renoválták.
A copf, empire és klasszicista stílusú emeletes polgári épület 1801-ben épült, és először 1839-ig patika működött benne. A berendezésben biedermeier elemek is megjelennek, amelyek fennmaradtak a 19. századból. A cukrászdát 1840-ban Salis Antal cukrászmester alapította. Később az özvegyek, illetve a cukrászsegédek vitték tovább az egységet, egészen 1984-ig. Ekkor került önkormányzati tulajdonba, és ekkor kapta meg a Százéves Cukrászda nevet. 2004 óta a Kézműves Cukrászat üzemelteti a helyet.
A hátsó traktusban a régi műhely helyén egy kis cukrászati kiállítás látható, érdemes megnézni. Nemkülönben a csodálatos berendezésű szalonokat, a fali és plafon freskókkal, ahol a vendégek kávézhatnak, sütizhetnek.
Nemcsak a berendezés és a hangulat, de a finomságok is elsőrangúak. A fagylaltot és a süteményeket a Kézműves Cukrászat mesterei készítik, míg a bonbonok a Cadeau Csokoládéműhely válogatott, kézműves remekei. Egy gombóc fagylalt 300 Ft, helyben főzött, 5 dkg, finom. A sütemények választéka széles, vannak tradicionális, ismert sütik, torták és vannak modern stílusú sütik is. Árban 350-750 Ft között a szeletárak. Caffé Kenon hagyományos, olasz pörkölésű kávét főznek.
Nagyjából végig kóstoltunk mindenből egy keveset, fagylaltot 2 kehelyben rumosdiót, puncsot, őszibarackot, karamellát; 6 csokibonbont, 2 kávét (cappuccino, hosszú kávé), a sütik közül a fehércsokis málnakockát és ribizlis csokitortát, valamint gesztenyepürét. Összesen kevesebb, mint 5000 Ft-ot fizettünk, szóval az árak szerintem nagyon rendben vannak.
Turista idényben, hétvégén sok vendég van, de a személyzet nagyon türelmesen, szorgalmasan állja a sarat.

Ételek / Italok: Kiváló
Kiszolgálás: Kiváló
Hangulat: Kiváló

Szeretnéd követni ZigZag felhasználót?    Igen

5700 Gyula
Erkel Ferenc tér 1.

2020. október 13.
Nagyon szép cukrászda lehet, már tavasz óta nagyon vártam, hogy kipróbálhassam. Az őszi üdülésem harmadik napján, vagyis hétfő délután támadt hozzá kedvem. Csak 70 métert kellett gyalogolnom, és máris ott álltam mellette. Sajnos a fagylaltot nem próbálhattam ki, mert akkor éppen esett az eső....

2019. december 8.
Már többször jártunk Gyulán, de eddig még nem akadtunk rá erre a csodára. Sajnos eldugott helyen van és kivülről teljesen jellegtelen. A teljesen karácsonyi díszben álló tér mögött levő cukrászdán még egy kivilágított fény sem mutatta, hogy hol van. Mivel most felhívták figyelmünket, hogy...

2019. október 1.
Nehéz lenne elfogultság nélkül írni erről a helyről, azt hiszem, ahányszor csak Gyulán voltam, mindig el is látogattam ide. Fogalom a hely és ez a fogalom egybeforrt Gyulával. Most éppen egy társasággal voltunk szép őszben és a párnapos túra egyik fénypontja volt megint. Elég annyi, hogy tízen...