expert: Közvetlen átjárással a Várfürdőbe - Hunguest Hotel Erkel Gyula

Hunguest Hotel Erkel Gyula értékelése
7. helyezett a 158 gyulai szállás közül

Közvetlen átjárással a Várfürdőbe

2019. augusztusban, a párjával járt itt
Értékelt: 2019. szeptember 1.
Eddig csak a távolság akadályozott meg attól, hogy eljöjjünk Gyulára, de most nekivágtunk. Előrebocsátom, megérte!
A hotelt könnyű megtalálni, a két épület kimagaslik az utcaképből - a Dürer szárny négycsillagos, a Munkácsy szárny háromcsillagos. Parkolni díjmentesen a hotel parkolójában lehet, szerencsére van hely bőven.

A szobánk szép, tiszta, az erkély az utcafrontra nyílt. A 3 liftből az aktuális mindig olyan sokára jött, hogy általában a lépcsőn közlekedtünk, mint sokan mások.
Az étterem nagy, bár a két épületre nem túl sok, az asztalt vadászni kellett reggelinél és vacsoránál is, illetve sorba kellett állni az innivalóért és az ételekért is. Az ételválaszték széles, finom volt minden, bár a desszertválaszték kicsit egysíkú volt (minden nap majdnem egyforma sütemény). A bárban széles választék van italokból, koktélokból és van kiülős, kültéri része is. A dohányosok kedvéért megemlíteném, hogy a szobák erkélyén tilos a dohányzás, le kell menni az épület elé.
Meglepő, hogy a nagy fürdő ellenére is van wellness részlege a szállodának. Itt egy kisebb élménymedence, 2 infraszauna, egy nagy finn szauna merülővel és egy gőzkabin található. Ez utóbbi sajnos nagyon gyengén működött, nem sok értelme volt benn lenni. Figyelmes dolog viszont a többféle tea, amit korlátlanul lehetett fogyasztani.
A fürdőbe egy folyosón keresztül lehet eljutni, ahol minden nap különböző kézműves termékek (méz, ékszer, szappan stb.) vásárlására van lehetőség.

A gyógyfürdő kültéri részén 4 gyógymedence, egy hullámmedence és egy csúszdás strandmedence található. Beltéren 3 gyógymedence van és egy úszómedence gyógyvízzel, az Aquapalotában pedig egy gyermekpancsoló és 2 élménymedence csúszdákkal, pool bárral. Büfé van jópár, de nagyon sokat kell sorbaállni, ha szeretnénk enni valamit. A strandon mérsékeltebbek az árak, mint a dunántúli régióban. Ami nagyon tetszett, hogy nagyon sok a zöld felület, nagyon szép az egész park.

A szállás ára nem túl drága, de a bárban kapható italok, pl. koktélok igen. A kiszolgálás gyors, a blokkokból megkaptuk a másodpéldányokat, lehetett előre kalkulálni a végső összeggel.
A város nagyon szép és hangulatos, majdnem minden este elmentünk sétálni, különleges hangulata van a helynek és nagyon szépek a szökőkutak.

Nagyon jól éreztük magunkat és biztosan visszajövünk még.

Személyzet:
Étkezés:

Szeretnéd követni expert felhasználót?    Igen

Hunguest Hotel Erkel Gyula
5700 Gyula
Várkert u. 1.

2019. augusztus 24.
Nagyon szép a környezet, nagyokat sétáltunk! A fürdőbe szabad átjárás is nagyon jó a gyógyvíz isteni!!! Étkezés pazar minden mi szem,szájnak kellemes!!! Az ágy is jó de a franciaágy az nem két ágy, ezért nem csillagos 5-ös!!!

2019. augusztus 20.
Összességében tetszett minden. Az elején volt kisebb megoldandó dolog, de a személyzet minden fronton készséges, segítőkész volt.A 3 csillagos Munkácsy szárnyban foglaltunk és a csillagnak megfelelő szoba, fürdő fogadott minket(retró), de a tisztaság, ápoltság, felszereltség teljesen rendben...

2019. augusztus 19.
A Munkácsy szárnyban voltunk, a tisztaság hagyott némi kívánnivalót maga után, de alapjába véve nem volt kritikus. A szobában nagyon meleg volt, (igaz a legmelegebb napokban voltunk ott) az egy kis ventilátor nem volt elegendő a szoba hűtésére! Az étel finom és változatos, a személyzet figyelmes...

Hunguest Hotel Erkel, Gyula kiemelt csomagajánlatai
 - Legjobb ár félpanzióval (1 éjtől)
2 nap/1 éjszaka 11.500 - 18.000,- Ft/fő/éj között: félpanziós ellátással, éjszakák számával megegyező fürdőbelépőkkel
Érvényes: 2018-12-05 - 2020-01-05
 - Napi árak
2 nap/1 éjszaka 11.500 - 18.000,- Ft/fő/éj között: Napi árak, félpanzióval, ellátás nélkül, WIFI-vel
Érvényes: 2019-09-18 - 2020-01-05
 - November 1. (min. 2 éj)
3 nap/2 éjszaka 12.000,- Ft/fő/éj ártól: félpanziós ellátással, éjszakák számával megegyező fürdőbelépőkkel
Érvényes: 2019-10-31 - 2019-11-03