Hajdúböszörményi Bocskai téri református templom Hajdúböszörmény

városi Templom közül
Templom
Hajdúböszörményi Bocskai téri református templom Hajdúböszörmény
Hajdúböszörményi Bocskai téri református templom HajdúböszörményHajdúböszörményi Bocskai téri református templom Hajdúböszörmény

Hajdúböszörményi Bocskai téri református templom Hajdúböszörmény bemutatkozása

Az eredeti, középkori gyökerekkel rendelkező gótikus stílusú templomot 1791-ben újították fel, ekkor barokk stílusjegyekkel alakították át. Következő átalakítására 1880-1882 között került sor. Ekkor készült el a ma is látható, romantikus stílusú templom Czigler Győző tervei alapján. A kivitelezést Koczka Géza építész vezette.

Hotel Kamilla Balmazújváros - Tavaszi Basic Kamilla
Hotel Nagyerdő Debrecen

Hajdúböszörményi Bocskai téri református templom Hajdúböszörmény vélemények

2082
Érdekes 2024. január 29.egyedül járt itt
Meghökkentő, hogy két ilyen kapitális méretű református templom van Hajdúböszörményben, ezt ugyan nem tudtam előre, csak sejtettem, így aztán némi zavar is keletkezett ebből. Tiszteletes úrral alaposan lebeszéltem előzetesen a dolgot, megállapodtunk a péntek délelőttben, aztán én, amikor a görögkeletiekkel végeztem, átszivárogtam ide, cukimókus arccal várni a jószerencsét.
Hajdúböszörményi Bocskai téri református templom Hajdúböszörmény - BelsőHajdúböszörményi Bocskai téri református templom Hajdúböszörmény - BelsőHajdúböszörményi Bocskai téri református templom Hajdúböszörmény - BelsőHajdúböszörményi Bocskai téri református templom Hajdúböszörmény - EgyébHajdúböszörményi Bocskai téri református templom Hajdúböszörmény - BelsőHajdúböszörményi Bocskai téri református templom Hajdúböszörmény - EgyébHajdúböszörményi Bocskai téri református templom Hajdúböszörmény - EgyébHajdúböszörményi Bocskai téri református templom Hajdúböszörmény - Külső képHajdúböszörményi Bocskai téri református templom Hajdúböszörmény - EgyébHajdúböszörményi Bocskai téri református templom Hajdúböszörmény - EgyébHajdúböszörményi Bocskai téri református templom Hajdúböszörmény - EgyébHajdúböszörményi Bocskai téri református templom Hajdúböszörmény - EgyébHajdúböszörményi Bocskai téri református templom Hajdúböszörmény - BelsőHajdúböszörményi Bocskai téri református templom Hajdúböszörmény - BelsőHajdúböszörményi Bocskai téri református templom Hajdúböszörmény - BelsőHajdúböszörményi Bocskai téri református templom Hajdúböszörmény - Külső képHajdúböszörményi Bocskai téri református templom Hajdúböszörmény - Külső kép