Balaton-felvidéki borkóstoló, majd máskor

Papp és Fiai Pincészet HévízPapp és Fiai Pincészet Hévíz a térképen

2022. októberben, gyerekekkel járt ittÉrtékelt: 2022. november 15.
A hévízi fizetős sorompós nagy parkoló déli oldalán egymás mellett sorakoznak a vendéglátó egységek, mintha csak a Balaton parti sétányon lennénk, pedig innen még a Hévízi-tó is kissé odébb található. Étterem, csárda, büfé, fagyizó, a lehetőségek tárháza elég széles, ez pedig egy jó kis borozó, nem talponállós, annál igényesebb, de azért retrós. Sok asztaluk van a napernyők alatti teraszon és a belső részben is. Az utolsó enyhébb őszi órák, a halovány napsütés sokakat kiültetett a teraszra, de a benti részben is volt jó pár vendég, emiatt nem is tudtam "anonim" fotókat készíteni.
Míg a kiírás alapján Vonyarci Borozó néven ismert a hely, de a blokk szerint Papp és Fiai Pincészet - az ő boraikat mérik, és a Balaton-felvidéken, Vonyarcvashegyen található a pincészet és a szőlők, ez a magyarázat. Egy kis pincészetről van szó, összesen 5 hektár szőlőt művelnek, Vonyarc mellett Balatongyörökön, Balatonedericsen és a Szent György-hegyen vannak még további ültetvényeik.
Boraik között megtalálható a Cserszegi fűszeres, Zenit, jégbor, továbbá kisüsti pálinkákat is főznek.
Mivel én voltam a sofőr, nekem csak üdítő maradt (5 dl-es gyömbér 600 Ft-ért).
A pultnál kell bent rendelni és fizetni, a fiatal lány nagyon kedves, mosolygós volt.
Papp és Fiai Pincészet Hévíz - EgyébPapp és Fiai Pincészet Hévíz - Egyéb
Holiday Club Apartman Hotel Hévíz - Két ünnep között