Ibolya, pisztácia, rózsaszirmok

Sissy Kávézó & Fagylaltozó HévízSissy Kávézó & Fagylaltozó Hévíz a térképen

2022. áprilisban, gyerekekkel járt ittÉrtékelt: 2022. április 24.
Alsópáhokról mentünk át egyik nap a lányommal egy kisebb kirándulásra, a Tavirózsa tanösvényt és az új lombkorona kilátót néztük meg. Az erdőből csakhamar a belvárosban találtuk magunkat, ahonnan a Hévízi-tó partja felé indultunk, de egy komplex építkezés miatt sok lezárt területbe, kordonba ütköztünk. A korábbi napok forgataga után ma már csendes, szinte üres volt a város. A Marton László Galéria alatt, Deák Ferenc szobra mellett egy különleges, belső udvaros épületet alakítottak ki, amelynek az egyik belső földszinti üzlethelyiségében kapott helyet a cukrászda, ajándéküzletek, souvenir boltok gyűrűjében. A hűvöskés idő miatt a belteret választottuk. A kézműves fagylalt nem igazán volt vonzó ebben az időben. Kellemes Lavazza kávét főznek, olaszosan. A sütemények elég széles választéka fogadott bennünket a pultban, ahol többségében fősodratú, ismert ízeket láttunk, de kifejezetten ráhajtottunk a különlegességekre, hiszen ezeket másutt nem láttuk még.
A névadó Sissy torta ibolyás, fehércsokis, a másik szintén helyi kreáció Hévízi Álom torta Otello szőlővel, pisztáciával, marcipán burkolattal készült, ezeket választottuk (890 Ft/ szelet), elég nagy szeleteket kaptunk. Az az igazság, hogy annyira nem volt kitűnő, mint amit én vártam, a lányomnak ízlett, szóval a fősodratú a realitás, nem egy kézműves cukrászattal állunk szemben. Ország tortákat is kínálnak. A reformvonalat egy féle cukormentes, gyümölcsös rizstorta (950 Ft) képviselte, valamint volt egy tönkölyös diós torta is.
A beltér nagyon kellemes, romantikus, monarchia-beli hangulatot áraszt, finomak, szépek a dekorációk.
Nincs szervizdíj. A mosdó kulturált (nem fogyasztó vendégektől 200 Ft-ot kérnek érte, de ki ne akarna itt fogyasztani?)
Hangulat:Kiváló
Sissy Kávézó & Fagylaltozó Hévíz - EgyébSissy Kávézó & Fagylaltozó Hévíz - EgyébSissy Kávézó & Fagylaltozó Hévíz - EgyébSissy Kávézó & Fagylaltozó Hévíz - EgyébSissy Kávézó & Fagylaltozó Hévíz - EgyébSissy Kávézó & Fagylaltozó Hévíz - EgyébSissy Kávézó & Fagylaltozó Hévíz - EgyébSissy Kávézó & Fagylaltozó Hévíz - EgyébSissy Kávézó & Fagylaltozó Hévíz - EgyébSissy Kávézó & Fagylaltozó Hévíz - EgyébSissy Kávézó & Fagylaltozó Hévíz - EgyébSissy Kávézó & Fagylaltozó Hévíz - EgyébSissy Kávézó & Fagylaltozó Hévíz - EgyébSissy Kávézó & Fagylaltozó Hévíz - EgyébSissy Kávézó & Fagylaltozó Hévíz - EgyébSissy Kávézó & Fagylaltozó Hévíz - EgyébSissy Kávézó & Fagylaltozó Hévíz - EgyébSissy Kávézó & Fagylaltozó Hévíz - EgyébSissy Kávézó & Fagylaltozó Hévíz - EgyébSissy Kávézó & Fagylaltozó Hévíz - EgyébSissy Kávézó & Fagylaltozó Hévíz - EgyébSissy Kávézó & Fagylaltozó Hévíz - EgyébSissy Kávézó & Fagylaltozó Hévíz - EgyébSissy Kávézó & Fagylaltozó Hévíz - EgyébSissy Kávézó & Fagylaltozó Hévíz - EgyébSissy Kávézó & Fagylaltozó Hévíz - EgyébSissy Kávézó & Fagylaltozó Hévíz - EgyébSissy Kávézó & Fagylaltozó Hévíz - EgyébSissy Kávézó & Fagylaltozó Hévíz - EgyébSissy Kávézó & Fagylaltozó Hévíz - EgyébSissy Kávézó & Fagylaltozó Hévíz - EgyébSissy Kávézó & Fagylaltozó Hévíz - EgyébSissy Kávézó & Fagylaltozó Hévíz - EgyébSissy Kávézó & Fagylaltozó Hévíz - EgyébSissy Kávézó & Fagylaltozó Hévíz - EgyébSissy Kávézó & Fagylaltozó Hévíz - Egyéb

Sissy Kávézó & Fagylaltozó további értékelései

2020.09.23a párjával
Egyik előnye, hogy közvetlenül a hévizi buszpályaudvar mellett van, így, ha várni kell az autóbuszra (ahogy nekünk is), be lehet ülni sütire, kávéra, fagyira, stb (ahogy mi is tettük). Nem mondom, hogy megbántam, mert végül is kellemes hely, fogyasztás esetén a mosdó használható, de nem szabad...
Holiday Club Apartman Hotel Hévíz - Két ünnep között
Két ünnep között