kicsijokka: Pöpec hely :) - Castellum Hotel Hollókő Hollókő

1. helyezett a 8 hollókői szállás közül

Pöpec hely :)

2018. júliusban, a párjával járt itt
Értékelt: 2018. augusztus 17. - 2 látogató hasznosnak vélte az értékelést
Nagyon kellemes négy napot töltöttünk a modern, mértéktartóan elegáns hotelben, ahol kedves, segítőkész fogadtatás után a szobánkba felérve ugyanaz a kellemes dizájn, elegáns stílus fogadott minket, és ami a legfontosabb, - jó pár fogadóban, szállodában aludtunk már - az ágy matraca se nem deszka keménységű, se nem "trambulin", végre remekül tudtunk aludtunk rajta!
Az étterem kialakítása, hangulata hozta ugyan azt az eleganciát, és az ételek...Érdemes kipóbálni az ebédet a'la cart.. pl. vargányagombakrémleves és a többi.. ízorgia!
A svédasztalos -félpanziós- étkek, akár mennyiségre, akár minőségre kifogástalanok voltak(mondjuk a tintahal nem tetszett, rágós volt kissé), a séf és csapata igazán magas mércét állított fel! A szemünk sem tudta befogadni azt a látványt teljesen, nemhogy végig tudtuk volna kóstolni a finomságokat. Sajtvariációk,
hidegkonyhai készítmények, zöldség, gyümölcs, sütemény, a faluból frissen hozott péksütik, a változatos melegkonyhai finomságok, fagyi, kávé, gyümölcslé... teljes repertoár. A wellness-részleg dizájnos, palóc virágmintás üvegfal mögött található, szaunák, gőzkabin, masszázslehetőség, gyermekmedence, egy nagy élménymedence, mellette jakuzzival és dögönyöző résszel... ha valami hiányzott, az egy bel- vagy kültéri úszómedence, hogy akik csak úszni szeretnének, azok tudjanak is... egyébként igazán kellemes kialakítású. Jó gondolat, hogy a bár a wellness-részleg felé is nyitott. Jó szórakozást nyújt a hotelban a bowling-terem, a fitness-részleg, van csocsó, billiárdasztal, minden igényt kiszolgáló a szórakozási lehetőség. Aranyos kis játszókuckó várta a lobbiban a gyerekeket. Vacsora után kellemes sétát tettünk, harapni lehetett a jó levegőt és a csendet.
Egyik nap elsétáltunk a hollókői várhoz, onnan az erdőn át le az Ófaluba, mintha visszautaztunk volna az időben, a fazekasműhely előtt kerámia-gombák, mesehősök, pld. Vukék. A melegtől kitikkadva, a sétában megpihenve a kézműves világos, barna és búzasör kihagyhatatlan a faluban, ahogyan a pékség is a csodás péksüteményekkel, rétesekkel.
Mindent összevetve nagyon minőségi luxuspihenésben volt részünk a Castellum Hotelben, semmi kétségünk abban, hogy még visszatérünk ide valamikor.

Elhelyezkedés:

Szeretnéd követni kicsijokka felhasználót?    Igen

Castellum Hotel Hollókő Hollókő
3176 Hollókô
Sport u. 14.

2018. november 2.
Újra leteszteltük a szállodát ,de most sem csalódtunk!Ugyan az tisztaság,mosolygós személyzet fogadott bennünket ,mint egy évvel ezelőtt.Az idő viszont kedvezett a faluban és szálloda körüli nagyobb sétáknak,gyönyörű,napos őszi időben volt részünk.A gasztronómia ,ami miatt újra meglátogattuk a...

2018. október 29.
Már a hotel fogadórészében éreztük, hogy ez "valami más" lesz. A recepciós mosolygós, barátságos volt, a szobánkba "felvezetést kaptunk", az alkalmazottak -a szálloda bármely pontján is találkoztunk velük- mindig köszöntek és mosolyogtak. Érdekes, hogy ez az apró dolog mekkora hatással tud lenni...

2018. október 25.
Gyönyörű panoráma tárul elénk az extra modern, "excluzíve", négycsillagos szállodában. Szoba/fürdőszoba modern felszerelésű, tiszta. Wellness kicsi, de minden igényt kielégít. Ami a legpazarabb, az a Gasztronómia!!!! Helyi és "palóc ízek világába" csöppen, aki itt fogyaszthatja el reggelijét...