Kis képzavar Heténnyel

Az ezeréves Hetény vezér HosszúhetényAz ezeréves Hetény vezér Hosszúhetény a térképen

Átlagos 2022. októberben, barátokkal járt ittÉrtékelt: 2022. október 12.
Hetény vezér szobra egyszer csak kibukkan egy hegyoldalba való betüremkedésből a falu vége felé, ahogy Hosszúhetényből igyekeznél Püspökszentlászlóra. Ööö... hogyan fogalmazzak... szóval, megálltam megnézni, mert a fene gondolná, hogy mi is ez. Kiderül, hogy a névadó maga, Hetény, aki a betelepülő hordájával itt táborozott állítólag a hegyek lábánál, így pogány létére pont úgy néz ki, mint egy elrontott feszület, meg egy szocialista munkáshős keveréke. De ha a művész, meg a helyiek mindenképpen akarják, hát Hetény. Viszont tőle pár méterre a háttérben lóg egy különösen realisztikus Krisztus is, szobrászatilag sokkal jelentősebb alkotás.
Az ezeréves Hetény vezér Hosszúhetény - Külső képAz ezeréves Hetény vezér Hosszúhetény - Külső képAz ezeréves Hetény vezér Hosszúhetény - Külső képAz ezeréves Hetény vezér Hosszúhetény - EgyébAz ezeréves Hetény vezér Hosszúhetény - Külső képAz ezeréves Hetény vezér Hosszúhetény - EgyébAz ezeréves Hetény vezér Hosszúhetény - Külső kép
Ambient Hotel Sikonda - Nyugdíjas ár félpanzióval
Nyugdíjas ár félpanzióval