Szerelem első látásra

Plasztika 2. HosszúhetényPlasztika 2. Hosszúhetény a térképen

Kihagyhatatlan 2022. novemberben, a párjával járt ittÉrtékelt: 2022. november 2.
Már első alkalommal is tetszett, amikor ott jártam. Most, hogy újra odamentem, nem felejtettem el végre lefotózni is. A város központjához közel, az un. Millenniumi parkban áll, a Fő u. mentén. Annyira jó térforma, hogy odavonzza a tekintet. Most már megtudtam, hogy az alkotó, Bocz Gyula hosszúhetényi illetőségű, itt alkotott, és egyébként gyári munkásból fejlődte ki magát a díjakkal elhalmozott népszerű művészig. Ő ajánlotta ezt a művét is a városnak, a szükséges anyagot, a márványt Carrarából az önkormányzat fizette. Amúgy Hetény vezér helyi szobra is az ő kezenyoma, de az nem tetszett. Ehhez képest ez egy körkörösen elgondolkodtató, lágyan formált különleges alak, akár amfora, akár nő, egyremegy, a művész szerint meg egyik sem, hanem szobor. Egyébként meg a honfoglalás 1100. évében készült, de ez nem jutott volna eszedbe róla.
Plasztika 2. Hosszúhetény - Külső képPlasztika 2. Hosszúhetény - Külső képPlasztika 2. Hosszúhetény - Külső képPlasztika 2. Hosszúhetény - Külső képPlasztika 2. Hosszúhetény - Külső kép
Ambient Hotel Sikonda - Kedvezményes ár félpanzióval
Kedvezményes ár félpanzióval