I. világháborús emlékmű Kenderes

Napi ár félpanziós ellátással
2024.12.29-ig
Tisza Balneum Hotel Tiszafüred

I. világháborús emlékmű Kenderes vélemények

Rubin fokozatú értékelőOrszágjáró - 62 városban járt márFelfedező - 76 helyen első értékelőNépszerű író - 25 hasznos szavazat4 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 1056 feltöltött kép
Kihagyhatatlan 2023. május 25.barátokkal járt itt
A kisváros központjában egy nagyon szép és rendkívül gondosan rendben tartott park a Horthy liget. A terület 1921-ig temetkezési helyként szolgált, akkor döntöttek úgy a település vezetői, hogy a temető helyén egy díszparkot hoznak létre. Örülhetünk, hogy a park ma is, 100 évvel később is egy ápolt, pihentető zöld oázis, ami a nemrégen történt felújításnak is köszönhető.
2076
Átlagos 2023. február 24.egyedül járt itt
Tegnap meglátogattam a Horthy-kriptát és sírt Kenderesen, mondtam neki, hogy ok, nyugodjon már békében, ne kísértsen vissza állandóan 100 év múlva is, aztán ott a temető sarkánál nyílik egy ilyen nagyobb park, benne a többcélú emlékművel, szóval, itt a jászkun huszárokra is emlékezünk, az első világháború értelmetlen ostobaságára és az áldozataira, mellette van egy ilyen trianonizáló tábla is a szétszakadt országról, ami éppen az első világháború következménye volt.
I. világháborús emlékmű Kenderes - Külső képI. világháborús emlékmű Kenderes - EgyébI. világháborús emlékmű Kenderes - EgyébI. világháborús emlékmű Kenderes - EgyébI. világháborús emlékmű Kenderes - EgyébI. világháborús emlékmű Kenderes - EgyébI. világháborús emlékmű Kenderes - EgyébI. világháborús emlékmű Kenderes - Egyéb