Elővarázsolva a kőből

Kun Madonna KiskunhalasKun Madonna Kiskunhalas a térképen

Érdekes 2024. áprilisban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2024. április 14.
Azért csak megkerestem, miután elkötelezett kunbaba-fan vagyok, ki kellett érte menni a Csetényi parkba, de az nem olyan nagy baj, mert a Csetényi park elég szép hely. Ott, ha bemész a bejárattól a hosszú, egyenes úton, pont nekimész a Kun Madonnának. Itt hevert valami nagy kőtömb a város szélén, Pest mellől szállították oda, hogy valami felszabadulási emlékmű legyen. Aztán a rendszerváltás után csak funkció nélkül búslakodott a világ végén, hogy minek kellett neki idejönni, ha nem kell. Aztán egy művésztanár belelátta a Kun Madonnát, és valami iskola udvarán el is készült, Pont a kunok első nagy világtalálkozójára. Kicsit olyan kun is, meg nem is, Kicsit talán keresztény is, valami Máriát láthatsz bele a kisdeddel, de, hogy mi közük volt a kunokhoz, vagy kunoknak a jeles zsidó családhoz, az számomra rejtély. Van ebben a felfogásban, ahogy a szobor mutatja, valami hagyományos is, meg modern is, ügyesen ötvözi a kettőt.
Kun Madonna Kiskunhalas - Külső képKun Madonna Kiskunhalas - Külső képKun Madonna Kiskunhalas - Külső képKun Madonna Kiskunhalas - Külső kép
Nyuszis Apartman Kiskunmajsa - Napi árak önellátással
Napi árak önellátással
2025.01.06-ig
Nyuszis Apartman Kiskunmajsa
Kikapcsolódás Kiskőrösön korlátlan gyógyfürdőzéssel, félpanziós ellátással
Hotel Imperial Gyógyszálló Kiskőrös
Colosseum Wellness Hotel Mórahalom - Kedvezményes ár félpanzióval