Ivókút Kismaros

Így is ismerheted: Betelepült őseink emlékére
városi Szobor közül
Szobor
Ivókút Kismaros
Ivókút KismarosIvókút Kismaros
Ivókút KismarosIvókút Kismaros

Ivókút Kismaros bemutatkozása

A Kismarosi Művelődésiház előtt található ivókút Tóth Dávid alkotása, melyet 2016. június 19-én állítottak fel. A Kismarosi Német Nemzetiségi Önkormányzat állíttatta az emlékművet. Az 1720-as években Kismarosra betelepült német telepesek emlékét őrzi az ivókút, akik szőlőtermesztéssel foglalkoztak.

Harangvirág 36 Vendégházak Kismaros - Legjobb ár
2025.04.01-ig
Harangvirág 36 Vendégházak Kismaros

Ivókút Kismaros vélemények

2082
Kihagyhatatlan 2023. február 13.egyedül járt itt
Az Ulmer Schachtelt vadásztam éppen, és meg is találtam Kismaros főterén, amikor feltűnt, hogy a túloldalon is ül ám valaki! Egy pici lány! Sehonnai bitang ember, akit ez nem csábít át az országúton, egy kicsiny térségben ott van egy ivókút, de nem is ez a lényeg, hanem egy kis manóarcú lányka, aki egy hordón ül, és a családja érkezését szimbolizáló kis hajót, talán egy játék Ulmer Schachtelt tart a kezében.
Ivókút Kismaros - Külső képIvókút Kismaros - EgyébIvókút Kismaros - EgyébIvókút Kismaros - EgyébIvókút Kismaros - Külső képIvókút Kismaros - Külső képIvókút Kismaros - Egyéb