Svédasztalos vacsorák

Írottkő Hotel étterme K?szegÍrottkő Hotel étterme K?szeg a térképen

Kiváló 2020. júliusban, gyerekekkel járt ittÉrtékelt: 2020. augusztus 2.
Mivel az Írottkő Hotelben szálltunk meg félpanziós ellátással, így 5 reggelit és 5 svédasztalos vacsorát fogyasztottunk el a szálloda éttermében. A vacsora a szállóvendégek számára 2500 Ft, külsősöknek 2900 Ft. Van ebédmenü is, 1250 Ft-ért, ha jól emlékszem.

Az étterem tágas, tiszta, az asztalok megfelelő méretűek. Elég nagy a terasz, kb. az asztalok fele kültéren volt. Elegendő számú személyzet, gyors, udvarias, flott kiszolgálás.

A reggeli a szokásos svédasztalos kínálatot hozta, felvágottak, sajtok (ezek nem voltak tökéletes állagúak, megolvadtak a melegben, és részben állottak voltak), főtt tojás, rántotta, virsli, bundás kenyér és 3. naptól tejbegríz. Uborka, paprika, paradicsom. Dzsem, vaj, méz. Többféle pékáru: zsemle, magos zsemle, kifli, 3 féle kenyér, pirító is volt.
A kávé előre lefőzött, de határozottan finom volt, laktózmentes tej is volt kitéve. Teaválaszték minimális: 1 féle gyümölcstea és feketetea. A gyümölcslé a Rauch automatából erősen vizezett, minden nap narancs és alma. Összességében a reggeli jó szívvel 4-es érdemjegyet kap tőlem.

Ellenben a vacsora számomra meglepően színvonalas, ízléses és ízletes, változatos volt. Minden nap tudtam többféle étel közül is választani, sőt, mondhatom, hogy nem is volt olyan étel, amit ne ettem volna szívesen. Alapvetően ismert ételeket készítenek, magyaros vonal, némi nemzetközi beütéssel, idényzöldségekkel. 2 féle leves volt naponta, az egyik húsmentes. A főételek között 2 féle húsos fogás (csirke-sertés, marha-hal megosztással), 1-2 desszert és 1 gyümölcs. A gyümölcs lehetett volna idényjellegű, a görögdinnye mellett akár más is, bár én a magam részéről nagyon szeretem az ananász- és az őszibarack befőttet is, csak nyáron szerintem nem indokolt.

Nekem nagyon tetszett az ételek elkészítése, ízesítése, fűszerezése. Nem fine dining, nem kifinomult konyha, de egy szállodában, ahol gyerekes családok és nyugdíjasok vannak zömmel, talán nem is az az elvárás.
Tetszett, hogy mindig voltak ún. gyerekbarát fogások: mákos guba, csirkemell magos bundában, somlói galuska, és a főételek egyike sem volt csípős vagy túlságosan fűszeres (ugyanakkor íztelen, sótlan sem).

Összességében én megadom az étteremre az 5 pontot a vacsorák alapján, mert jó pár 4 csillagos magyar hotelben jártam már, ahol az ételek minősége az itteninek a közelében sem járt.

A Jagodics Pince borait kínálják, valamint Kőszegi kézműves sör is kapható. Finomak voltak a limonádék.
Hangulat:Kiváló
Ár / érték arány:Kiváló
Írottkő Hotel étterme K?szeg - Külső képÍrottkő Hotel étterme K?szeg - Étel/italÍrottkő Hotel étterme K?szeg - Étel/italÍrottkő Hotel étterme K?szeg - Étel/italÍrottkő Hotel étterme K?szeg - Étel/italÍrottkő Hotel étterme K?szeg - Étel/italÍrottkő Hotel étterme K?szeg - Étel/italÍrottkő Hotel étterme K?szeg - Étel/italÍrottkő Hotel étterme K?szeg - Étel/italÍrottkő Hotel étterme K?szeg - Étel/italÍrottkő Hotel étterme K?szeg - Étel/italÍrottkő Hotel étterme K?szeg - Étel/italÍrottkő Hotel étterme K?szeg - Étel/italÍrottkő Hotel étterme K?szeg - Étel/italÍrottkő Hotel étterme K?szeg - Étel/italÍrottkő Hotel étterme K?szeg - Külső képÍrottkő Hotel étterme K?szeg - Étel/italÍrottkő Hotel étterme K?szeg - Étel/italÍrottkő Hotel étterme K?szeg - Étel/italÍrottkő Hotel étterme K?szeg - Étel/italÍrottkő Hotel étterme K?szeg - Étel/italÍrottkő Hotel étterme K?szeg - Étel/italÍrottkő Hotel étterme K?szeg - BelsőÍrottkő Hotel étterme K?szeg - BelsőÍrottkő Hotel étterme K?szeg - Étel/italÍrottkő Hotel étterme K?szeg - Étel/italÍrottkő Hotel étterme K?szeg - Étel/italÍrottkő Hotel étterme K?szeg - Étel/italÍrottkő Hotel étterme K?szeg - Étel/italÍrottkő Hotel étterme K?szeg - Étel/italÍrottkő Hotel étterme K?szeg - Étel/italÍrottkő Hotel étterme K?szeg - Étel/italÍrottkő Hotel étterme K?szeg - Étel/italÍrottkő Hotel étterme K?szeg - Étel/italÍrottkő Hotel étterme K?szeg - Külső képÍrottkő Hotel étterme K?szeg - Külső képÍrottkő Hotel étterme K?szeg - BelsőÍrottkő Hotel étterme K?szeg - Étlap/itallapÍrottkő Hotel étterme K?szeg - Külső képÍrottkő Hotel étterme K?szeg - Külső képÍrottkő Hotel étterme K?szeg - Étlap/itallapÍrottkő Hotel étterme K?szeg - Étel/italÍrottkő Hotel étterme K?szeg - Étel/italÍrottkő Hotel étterme K?szeg - Étel/italÍrottkő Hotel étterme K?szeg - Külső képÍrottkő Hotel étterme K?szeg - Étlap/itallapÍrottkő Hotel étterme K?szeg - Étel/italÍrottkő Hotel étterme K?szeg - Étel/italÍrottkő Hotel étterme K?szeg - Étel/italÍrottkő Hotel étterme K?szeg - Étel/italÍrottkő Hotel étterme K?szeg - Étel/italÍrottkő Hotel étterme K?szeg - Étlap/itallap

Írottkő Hotel étterme további értékelései

2019.07.21a párjával
Már elutazásunk előtt otthon kiválasztottam ezt az éttermet. Így mikor az ebédre készültünk, egyből arra vettük az irányt. A Hotel éttermében mindenki bátran bemehet ebédelni. A felszolgáló lány nagyon kedves, segítőkész. Én egy szezámmagos csirkét kértem, salátaágyon. Párom pedig lazacot, fekete...
2018.08.07a párjával
2018. nyarán egy hétfői napon nagy melegben a főtér környékén túristaként a férjemmel étkezési lehetőséget kerestünk. Így tévedtünk be a hotel éttermének kerthelyiségébe. Alig volt vendég, így találtunk árnyékban asztalt. A pincér - kicsit unott arccal ugyan - de azonnal hozta az étlapot....
2016.06.02a párjával
Pár napot töltöttünk férjemmel Kőszegen, ebben a hotelben, félpanziós ellátással. A reggelik és a vacsorák során nagyon elégedettek voltunk az ételekkel és a kiszolgálókkal is. Udvarias fogadtatás után mindenféle földi jóból válogathattunk, a reggelik és vacsorák során is. Későn jártunk...
Kőkert Pihenőház K?szeg - Napi árak
2025.06.01-ig