Must és zöld veltelini

Tóth Pincészet K?szegTóth Pincészet K?szeg a térképen

2020. júliusban, gyerekekkel járt ittÉrtékelt: 2020. augusztus 9.
Ezt a pincészetet találtam meg először a szállodánk közelében, a főtérről induló mellékutcában, a Két Szerecseny Patika utcájában található. Először elvitelre akartam palackozott bort venni, de elég nagy tumultus és sor

állás volt a piciny üzletben, így az esélytelennek tűnt. A téblábolás és várakozás perceit hasznosan töltve inkább körülnéztem. A kapualjban a bejáratnál egy zongora fogadja a látogatókat, amelyre a programajánló szórólapokat is ki szokták helyezni. Péntek esténként élő koncerteket tartanak az udvarban. Egy nagyon szuper, hangulatos belső kertjük van ugyanis, tele asztalokkal, padokkal és persze színpaddal.

Az italkínálat tekintetében téli szezonban forralt bort, nyáron mustot lehet kapni. Most a mustnak van szezonja, egy dl 300 Ft-ba kerül, gyakorlatilag ugyanannyi, mint a kimért folyó boraiké. Saját pincészetükből Chardonnay, Zöld veltelini (kedvenc borfajtám!), Merlot, Kékfrankos, Cabernet és Kékfrankos rozé borokat kínálnak kimérve, decire. Ezeket, valamint Sgraffito gyöngyöző bort lehet elvitelre is kérni, szintén kimérve, palackban. Egyébként ez a gyöngyöző bor is zöld velteliniből készül.

Ha valaki megéhezik a borok mellé, akkor lila hagymás zsíros kenyérrel csillapíthatja éhségét (szintén 300 Ft/ szelet).
Hangulat:Kiváló
Ár / érték arány:Kiváló
Tóth Pincészet K?szeg - Külső képTóth Pincészet K?szeg - Külső képTóth Pincészet K?szeg - Külső képTóth Pincészet K?szeg - Külső képTóth Pincészet K?szeg - EgyébTóth Pincészet K?szeg - Étlap/itallapTóth Pincészet K?szeg - Egyéb

Tóth Pincészet további értékelései

2019.06.08családjával
A Tóth borház azon ritka helyek egyike volt, ahonnan fogyasztás nélkül kifordultam. A nálam ritka gesztus előzménye, hogy a pultos hölgy képtelen volt felfogni, hogy megkóstolnám a kimért borokat. Ajánlotta, hogy kóstoljam meg deciként. Mondtam, hogy nem inni akarok, hanem kóstolni, legfeljebb...
Kőkert Pihenőház K?szeg - Napi árak
2025.06.01-ig