4,4
városi Egyéb látványosság közül
Egyéb látványosság
Kőszegi Városháza KőszegKőszegi Városháza Kőszeg

Kőszegi Városháza Kőszeg bemutatkozása

A Jurisics téren található Városháza Magyarország egyetlen és legrégebbi olyan épülete, amely a 14. századtól kezdve a mai napig folyamatosan városházaként működik.   Az első címer, amely a homlokzatán látható, Jurisics Miklósé. Mellette Magyarország történeti kiscímere van, ami egy pajzs felett a Szent Koronával.

Kőkert Pihenőház K?szeg - Napi árak
Ensana Thermal Sárvár
Hunguest Bük Bük, Bükfürd? - All inclusive ajánlat fürdőbelépővel
All inclusive ajánlat fürdőbelépővel
2025.03.01-ig
Hunguest Bük Bük, Bükfürd?

Kőszegi Városháza Kőszeg vélemények

Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 266 városban járt márFelfedező - 3356 helyen első értékelőNépszerű író - 2497 hasznos szavazat11 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 96044 feltöltött kép
Kihagyhatatlan 2022. november 18.gyerekekkel járt itt
Az egyik legizgalmasabb, számomra legtetszetősebb épület volt a Városháza, már az első kőszegi városlátogatásunk idején "kiszúrtam" ezt az épületet. Bordó-sárga széles vízszintes csíkozása szokatlan. A történetét végigolvasva kiderült, hogy ez hazánk legrégebbi városházája, amely folyamatosan ugyanezt a funkciót töltötte be már a középkor óta (XIV-XV.
Kőszegi Városháza Kőszeg - EgyébKőszegi Városháza Kőszeg - EgyébKőszegi Városháza Kőszeg - Egyéb
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét. Az átlag számításánál figyelembe vettünk 4 darab olyan értékelést is, melyet szöveg nélkül, csak pontozással adtak le partneroldalukon, a szallasvadasz.hu-n.