4,4
A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
14. helyezett
városi Egyéb látványosság közül
Kategória
Egyéb látványosság
Kőszegi Városháza KőszegKőszegi Városháza Kőszeg

Kőszegi Városháza Kőszeg bemutatkozása

A Jurisics téren található Városháza Magyarország egyetlen és legrégebbi olyan épülete, amely a 14. századtól kezdve a mai napig folyamatosan városházaként működik.   Az első címer, amely a homlokzatán látható, Jurisics Miklósé. Mellette Magyarország történeti kiscímere van, ami egy pajzs felett a Szent Koronával.
Tovább olvasom >>

5 vendég értékelése alapján

Kihagyhatatlan
Érdekes
Kihagyható
Időpazarlás
Érdekes

5 vélemény
Láttad már a nyereményjátékunkat?Megnézem, nyerni szeretnék!
Népszerű szállások a környéken
Kőkert Pihenőház K?szeg - Napi árak
Napi árak
2025.06.01-ig
Kőkert Pihenőház K?szeg
48.000 Ft / 4 fő / 2 éj-től ellátás nélkül
Vulkán Wellness Hotel és Kemping Celldömölk - Kikapcsolódás nyugdíjas kedvezménnyel
Kikapcsolódás nyugdíjas kedvezménnyel
2024.11.01-ig
Ensana Thermal Sárvár
81.000 Ft / 2 fő / 2 éj-től bőv. félpanzióval

Kőszegi Városháza Kőszeg vélemények

Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 266 városban járt márFelfedező - 3343 helyen első értékelőNépszerű író - 2495 hasznos szavazat11 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 95282 feltöltött kép
Kihagyhatatlan 2022. november 18.gyerekekkel járt itt
Az egyik legizgalmasabb, számomra legtetszetősebb épület volt a Városháza, már az első kőszegi városlátogatásunk idején "kiszúrtam" ezt az épületet. Bordó-sárga széles vízszintes csíkozása szokatlan. A történetét végigolvasva kiderült, hogy ez hazánk legrégebbi városházája, amely folyamatosan ugyanezt a funkciót töltötte be már a középkor óta (XIV-XV.
Itt fényképeztem:
Kőszegi Városháza Kőszeg - EgyébKőszegi Városháza Kőszeg - EgyébKőszegi Városháza Kőszeg - Egyéb
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét. Az átlag számításánál figyelembe vettünk 4 darab olyan értékelést is, melyet szöveg nélkül, csak pontozással adtak le partneroldalukon, a szallasvadasz.hu-n.