Fekete Szerecseny Patikamúzeum Kőszeg

Fekete Szerecseny Patikamúzeum Kőszeg
Fekete Szerecseny Patikamúzeum KőszegFekete Szerecseny Patikamúzeum Kőszeg
Fekete Szerecseny Patikamúzeum KőszegFekete Szerecseny Patikamúzeum Kőszeg

Fekete Szerecseny Patikamúzeum Kőszeg bemutatkozása

A földszinten az 1850-1860 között készített biedermeier stílusú officinában ma Biotéka működik, innen juthat a látogató XVII. századi patikaenteriőr és a gyógyszerészet-történeti kiállítás termeibe. Az emeleten nyert elhelyezést a Gyógyszerészet-történeti Könyvtár az 1895-ben alapított körmendi "Megváltó" patika neoreneszánsz officinájában és galériás materiális kamrájában.

Kőkert Pihenőház K?szeg - Napi árak
2024.11.01-ig
Ensana Thermal Sárvár

Fekete Szerecseny Patikamúzeum Kőszeg vélemények

Érdekes 2020. augusztus 8.gyerekekkel járt itt
Kőszeg 2. patikamúzeumát sajnos 1 hetes ottlétünk alatt nem sikerült nyitva találni, a szomszédos biobolt eladója sem tudott segíteni. A beltéri fotókat egy szerencsés reggeli időpontban sikerült "lőni", amikor nyitva volt a kapu takarítás és szellőztetés miatt. Az épületben 1665-től egészen 1983-ig működött a város első patikája.
Fekete Szerecseny Patikamúzeum Kőszeg - Fekete Szerecseny Patikamúzeum Kőszeg - Fekete Szerecseny Patikamúzeum Kőszeg - Fekete Szerecseny Patikamúzeum Kőszeg - Fekete Szerecseny Patikamúzeum Kőszeg - Fekete Szerecseny Patikamúzeum Kőszeg - Fekete Szerecseny Patikamúzeum Kőszeg - Fekete Szerecseny Patikamúzeum Kőszeg -