Rejtélyes patika

Fekete Szerecseny Patikamúzeum K?szegFekete Szerecseny Patikamúzeum K?szeg a térképen

Érdekes 2020. júliusban, gyerekekkel járt ittÉrtékelt: 2020. augusztus 8.
Kőszeg 2. patikamúzeumát sajnos 1 hetes ottlétünk alatt nem sikerült nyitva találni, a szomszédos biobolt eladója sem tudott segíteni. A beltéri fotókat egy szerencsés reggeli időpontban sikerült "lőni", amikor nyitva volt a kapu takarítás és szellőztetés miatt.

Az épületben 1665-től egészen 1983-ig működött a város első patikája. A múzeum Magyarország legrégibb gyógyszerész dinasztiáját, a Küttel-családot és fennmaradt emléktárgyait mutatja be. A kiállításon 19. századi officina és laboratórium látható, amely biedermeier stílusban készült.

Lehet, hogy a járványhelyzet miatt nem volt látogatható, minden esetre nekünk nem sikerült bejutni, és az interneten említett biotéka sem működik már ebben az épületben.
Fekete Szerecseny Patikamúzeum K?szeg - Fekete Szerecseny Patikamúzeum K?szeg - Fekete Szerecseny Patikamúzeum K?szeg - Fekete Szerecseny Patikamúzeum K?szeg - Fekete Szerecseny Patikamúzeum K?szeg - Fekete Szerecseny Patikamúzeum K?szeg - Fekete Szerecseny Patikamúzeum K?szeg - Fekete Szerecseny Patikamúzeum K?szeg -
Kőkert Pihenőház K?szeg - Napi árak
2025.06.01-ig