DEndre: Egyedi, hangulatos hely, kiváló saját borokkal - Mi A Kő Köveskál

Mi A Kő Köveskál értékelése
1. helyezett a 10 köveskáli étterem közül

Egyedi, hangulatos hely, kiváló saját borokkal

2015. novemberben, barátokkal járt itt
Értékelt: 2015. november 27.
A borospincék tőszomszédságában ugyanazon intézmény keretén belül működő éttermek némi rokonságot mutatnak az ételeket is kínáló brew pubokkal. Jó érzés egy pincészet borait saját étteremben kóstolni, lásd Bock, Gere, Halasi stb., másik oldalon pl Kaltenberg.
A Mi a kő? is ilyen hely Köveskálon, a “szakmában“ számon tartott, Munkácsy díjas festő, mellékállásban borász Trombitás Tamás étterme. Maga a tulaj szolgált ki bennünket, inkább udvarias volt, mint kedves, de hát a zsenik már ilyenek, lásd még Kővári Gergő (Csak a jó sör).
A beltér rendkívül megnyerő, hangulatos és eredeti, forgalmaznak mindenféle minőségi kézműves terméket (pl medvehagymapesto). Mi libamáj terrine-t ettünk, ami jó volt ízre, színre már kissé oxidálódott. A borok kiválóak.
Egyedi, különleges hely ez, jó szívvel ajánlom mindenkinek.

Ételek / Italok:
Kiszolgálás:
Hangulat: Kiváló

Szeretnéd követni DEndre felhasználót?    Igen

8274 Köveskál
Fő u. 25.

2020. június 28.
Kifinomult ízek, összeszokott profi személyzet, elkötelezett tulajdonosok. Ha csinálnám, csakis így!

2018. szeptember 8.
Országos eső volt kedden... én meg éttermet kerestem, valahol a vidéken. Erre csak úgy rábukkantam. Az elágazásnál van, jól látható helyen, közepes külalak, de biztató lehetőség. Külön parkoló, megjelölve. Remek. Kapu alatt tábla, napi ajánlatokkal, remek. Terem szép, alig vannak, talán két...

2018. augusztus 26.
Sajnos idô elôtt távozni kényszerültünk, így a fogásokat nem kóstoltuk, arról véleményt nem mondhatok. Elôre foglaltunk, közvetlenül a konyhai kijárat mellett kaptunk asztalt. A tolóajtó nyitott állapotában masszív konyhaszag és huzat, igencsak kellemetlen. Becsukni az ajtót rendesen nem...