DEndre: Jó kis hely Köveskál bejáratánál - Pipacs Vendéglő Köveskál

Pipacs Vendéglő Köveskál értékelése
3. helyezett a 10 köveskáli étterem közül

Jó kis hely Köveskál bejáratánál

2016. szeptemberben, egyedül járt itt
Értékelt: 2016. szeptember 18.
A Pipacs nevű műintézmény valahogy kimaradt a szórásból a tavalyi látogatásunk alkalmával, az is tény, hogy kifejezetten kerestük a Gault Millau kalauz valamint a Magyar konyha gasztrokalauza által kiemelt helyeket. S mivel Pipacs nem volt közöttük, így fel sem tűnt a léte.
Idén sem ettünk itt, csak ittunk, még pontosabban én ittam, a család többi részét elirányítottam a következő helyre, egy hat tagú, három generációt integráló család nehezebben mozog. Szívesen beültünk volna enni is ide, de foglaltunk már helyet a Zománc bisztrócskában Vászolyban. Egyébként a hivatalos neve a helynek, ami zászlókon is olvasható az, hogy Pipacs vendéglő és fröccskert, ezért is mentem be, az koraőszi melegben semmi nem esik olyan jól, mint egy fröccs. Az étlap összefogott, az árak barátságosak, halaszle 1300, harcsa körettel 2400, a legtöbb főétel 2500 körül.
Épp egy szervezett borkóstolót tartottak a festői teraszon.
Jómagam egy kisfröccsöt kértem, aminek a borát előbb megkóstoltam tisztán, nem volt rossz, kiemelkedő sem. A borlap nem túl hosszú, mindössze 8 tételes, egy fröccskerttől többet várnánk.
A hely mindenképpen megérdemel még egy látogatást, szívesen kipróbálnám a konyhájukat is.

Ételek / Italok:
Kiszolgálás:
Hangulat:

Szeretnéd követni DEndre felhasználót?    Igen

8274 Köveskál
Vadvirág u.

2018. szeptember 16.
Több étteremben jártunk már,de még ilyen keveset sehol sem kaptunk. Legtöbb helyen még el is kell csomagoltatni az ételt,annyira sokat adnak. Csak ámultunk a csekély kis adagoktól,az áruk viszont elég magas volt. Amúgy a kiszolgálás gyors! A kevéske ételek íze elfogadható!