Némi dimbek-dombok

Benei templomrom LadánybeneBenei templomrom Ladánybene a térképen

Kihagyható 2023. februárban, a párjával járt ittÉrtékelt: 2023. február 13.
Nem ajánlom a helyet másoknak!
Ki vagyok hegyezve az országjárós meglepetésekre, örvendek, ha meglátok egy táblát, hogy ilyen rom erre, olyan rom arra... a templomromok meg különösen misztikus dolgok. Szóval, amikor megláttam, hogy ez arra van, már kanyarítottam is kifelé a lovakat, csaptam közéjük, meg sem álltunk a határig. Síkvidéken való zötykölődés után megállapítottam, hogy ez tulajdonképpen turisztikailag semmi. Nem érdemes ezért ide kijönni. Hacsak azt nem hiszed, hogy valami szent izé itt jelent meg vagy itt van eltemetve. Valaha áskálódtak itt, kiderült, hogy volt itt egy templom, talán kettő is, de ennek jelenleg semmi nyoma sincs, csak valami föld alá temetett kövek, meg némi dombocskák. Valakik azért raktak ide kopjafaszerűséget, valami királykodós meg nemzeti motívumokkal, de ennek nem sok köze van a történelmünkhöz.
Benei templomrom Ladánybene - Külső képBenei templomrom Ladánybene - Külső képBenei templomrom Ladánybene - Külső képBenei templomrom Ladánybene - Külső képBenei templomrom Ladánybene - EgyébBenei templomrom Ladánybene - Külső képBenei templomrom Ladánybene - EgyébBenei templomrom Ladánybene - EgyébBenei templomrom Ladánybene - Egyéb
Geréby Kúria Lajosmizse - Napi árak
2025.07.31-ig
Geréby Kúria Lajosmizse
Kikapcsolódás Kiskőrösön korlátlan gyógyfürdőzéssel, félpanziós ellátással
Hotel Imperial Gyógyszálló Kiskőrös
Hotel Aquarell Cegléd - Legjobb ár