Kis különlegesség

Zichy-kápolna LórévZichy-kápolna Lórév a térképen

Érdekes 2022. januárban, a párjával járt ittÉrtékelt: 2022. január 30.
A története ismert, itt végezték ki Fejér megye alispánját, gróf Zichy Ödönt. Árulással vádolták, nem tudom, hogy az, hogy a Habsburg ház húzott ide egy emlékkápolnát, nem-e annak a beismerése, hogy igen, a császár ember volt. De hát a magyar főurak hol az osztrák császár emberei voltak, hol nem. Ez a kápolna csak egy emlékhely, igazán másképp nem funkcionál. állítólag múzeum van benne, meg nagy ritkán miséznek is itt, de semmi értelme, olyan kicsi belül, meg a múzeumnak sincs értelem, ha nem látogatható. Mi letettük az autót a kompnál, ott van nem sáros, aszfaltos hely, és odasétáltunk. Párszáz méter. Erős szél volt nagyon, nekiiramodott a síkságon, keményen taszigálta az idelátogatót. Egy Brezina Ferenc nevű ember állíttatott egy feszületet a bejárat elé. Hogy miért, nem tudom. A kápolna ajtaján van egy rozsdásodó lakat, de az ajtó résein valamennyire be lehet kukkantani. Impozáns emlékmű. (Nem az ittjartam.hu értékelései alapján választottam, mert nem volt még értékelése, csak az ittjartam.hu cikke alapján jöttem, ami felhívta a figyelmet erre a helyre.)
Zichy-kápolna Lórév - Külső képZichy-kápolna Lórév - Külső képZichy-kápolna Lórév - Külső képZichy-kápolna Lórév - Külső képZichy-kápolna Lórév - EgyébZichy-kápolna Lórév - Egyéb
Duna Relax Hotel Ráckeve - Duna-parti tavaszi kikapcsolódás
Duna-parti tavaszi kikapcsolódás
2024.06.20-ig
Duna Relax Hotel Ráckeve
Kikapcsolódás Kiskőrösön korlátlan gyógyfürdőzéssel, félpanziós ellátással
Hotel Imperial Gyógyszálló Kiskőrös
Cardoner Hotel Pilisszentkereszt - Pünkösd