Zichy-kápolna Lórév

Zichy-kápolna Lórév
Zichy-kápolna LórévZichy-kápolna Lórév
Zichy-kápolna LórévZichy-kápolna Lórév

Zichy-kápolna Lórév bemutatkozása

A Zichy-kápolna a tündéri Lóvér ékköve. Az ártéri környezetben álló műemléki védettségű kápolna azonban sötét titkokat rejt. Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc idején itt végezték ki gróf Zichy Ödönt, Fejér megye volt alispánját, akit azzal vádoltak, hogy összejátszott Magyarország ellenségeivel.

Duna Relax Hotel Ráckeve - Relax Wellness Félpanzióval - teljes előrefizetéssel
Relax Wellness Félpanzióval - teljes előrefizetéssel
Duna Relax Hotel Ráckeve
Kikapcsolódás Kiskőrösön korlátlan gyógyfürdőzéssel, félpanziós ellátással
Hotel Imperial Gyógyszálló Kiskőrös
Fried Kastély Hotel Simontornya - Senior ajánlat
Senior ajánlat
Fried Kastély Hotel Simontornya

Zichy-kápolna Lórév vélemények

2082
Érdekes 2022. január 30.a párjával járt itt
A története ismert, itt végezték ki Fejér megye alispánját, gróf Zichy Ödönt. Árulással vádolták, nem tudom, hogy az, hogy a Habsburg ház húzott ide egy emlékkápolnát, nem-e annak a beismerése, hogy igen, a császár ember volt. De hát a magyar főurak hol az osztrák császár emberei voltak, hol nem.
Zichy-kápolna Lórév - Külső képZichy-kápolna Lórév - Külső képZichy-kápolna Lórév - Külső képZichy-kápolna Lórév - Külső képZichy-kápolna Lórév - EgyébZichy-kápolna Lórév - Egyéb