Vasgyúró óriás Mecseknádasd

Vasgyúró óriás Mecseknádasd
Vasgyúró óriás MecseknádasdVasgyúró óriás Mecseknádasd
Vasgyúró óriás MecseknádasdVasgyúró óriás Mecseknádasd

Vasgyúró óriás Mecseknádasd bemutatkozása

A mecseknádasdi Vasgyúró a mesék szerint olyan irdatlan erővel bírt, hogy kenyértészta módjára formázta a Zengő-hegy érceit. Őt ábrázolja Dechant Antal 3-4 méter magas alkotás, amely akácfából készült. És hogy miért született? A Mecseki Óriás Kaland elnevezésű kincskereső játék története Pesti János Az ördögszántotta hegy című mondáinak nyomán épül fel.

Tókert Fogadó Nagymányok - Ajándék éjszaka 6=7
Harkányi Psoriasis Centrum Harkány

Vasgyúró óriás Mecseknádasd vélemények

2082
Átlagos 2024. március 16.egyedül járt itt
Mindig bosszantott, hogy többször voltam Óbányán meg Mecseknádasdon, ezt a bizonyos "látványosságot" meg simán elkerültem, holott itt volt fent, megnevezve, aztán valami olyan ez, mint a püskökszentlászlói kőmorzsoló óriás, meg az ércnyelő sárkány Magyaregregyen, szóval, valami legendához kötött és a környékhez kapcsolódik.
Vasgyúró óriás Mecseknádasd - EgyébVasgyúró óriás Mecseknádasd - EgyébVasgyúró óriás Mecseknádasd - EgyébVasgyúró óriás Mecseknádasd - Külső képVasgyúró óriás Mecseknádasd - Külső képVasgyúró óriás Mecseknádasd - EgyébVasgyúró óriás Mecseknádasd - EgyébVasgyúró óriás Mecseknádasd - Külső képVasgyúró óriás Mecseknádasd - Egyéb