Túri Fazekas Múzeum Mezőtúr

Túri Fazekas Múzeum Mezőtúr
Túri Fazekas Múzeum MezőtúrTúri Fazekas Múzeum Mezőtúr
Túri Fazekas Múzeum MezőtúrTúri Fazekas Múzeum Mezőtúr

Túri Fazekas Múzeum Mezőtúr bemutatkozása

A múzeumnak helyet adó, 1821-ben Kállay Péter földesúr által építtetett, klasszicizáló stílusú "L" alakú lakóépület már önmagában megér egy látogatást. Egyszerű, arányos elosztású homlokzata, az udvar felőli dór utánzatú oszlopsor és az érdekes felosztású belső terek tökéletes környezetet biztosítanak a kiállított tárgyaknak, dokumentumoknak.

Hercegasszony Birtok Mezőtúr - Napi árak reggelis ellátással
2024.11.16-ig
Tisza-tó Apartmanpark Kisköre

Túri Fazekas Múzeum Mezőtúr vélemények

2092
Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 235 városban járt márFelfedező - 254 helyen első értékelőNépszerű író - 29 hasznos szavazat8 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 2092 feltöltött kép
Érdekes 2023. augusztus 26.a párjával járt itt
Most időszaki kiállítás is volt festményekkel, bár mi leginkább a csodás fazekas munkákra voltunk kíváncsiak. Nyitásra érkeztünk és a hölgynek volt ideje a helyi sajátosságokról is mesélnie, emlékezetesebbé téve az ott létet.
Túri Fazekas Múzeum Mezőtúr - EgyébTúri Fazekas Múzeum Mezőtúr - EgyébTúri Fazekas Múzeum Mezőtúr - EgyébTúri Fazekas Múzeum Mezőtúr - EgyébTúri Fazekas Múzeum Mezőtúr - EgyébTúri Fazekas Múzeum Mezőtúr - Egyéb