Csalódás a borvidéken!

Sárga Borház Vendéglő MezőzomborSárga Borház Vendéglő Mezőzombor a térképen

Átlagos 2015. októberben, egyedül járt ittÉrtékelt: 2015. október 30.
Miskolcról Nyíregyházára mentem, kocsival , és nem volt kedvem az autósztráda monotonitásához!
Régen jártam ezen az útvonalon, főleg ősszel és világosban.
Szerencsről kifelé villant be ez az étterem, amiben jó 10 éve voltam legutóbb! ( Szerintem megint el kell telnie ennyinek mire megint megyek!)
Emlékeim szerint nagy átalakuláson ment keresztül de előnyére!
Nagyon tetszett a kialakítása, a bútorzata, a WC tisztasága!
Még élő liliom is volt egy hatalmas üvegvázában a mosdó kagyló mellett!
Bravo!
Fácán eszenciát coriandetes galuskával nevű levet kértem, melyet nem ismertem de a pincér felvilágosítást adott kérdésemre!
Sajnos nem tartalmaz fácánhúst, mondta!
Elszomorodtam, de régen ettem ilyen levest, hát megpróbálom, gondoltam magamban!
Hibáztam!!
Egy óriási mélytányérban egy kis méretű sárgarépa egy negyedét kaptam, hosszában kettévágva, egy nokedli darabbal, melynek mérete a hüvelyk újammal megegyezett!
Erre öntötte rá a pincér egy porcelánnak tűnő kancsóból az akkor még forró levest!
Persze a hideg répa, galuska, és a hideg tányér azonnal megszelidítette hevét, mondjuk langyos lett!
Nem szeretem a langyos levest!
Krúdy Szindbádjában Latinovits azt mondja Vendelinnek, a leves forró legyen mint a babám csókja!
Ez koránt sem volt az!
De az íze is csapni való volt!
Három-négy kanál után, melyel a répát és a galuskát is megízleltem, otthagytam!
Nagyon nagy csalódás volt!
Semmilyen ízében nem jutott eszembe a fácán! Nem éreztem a galuskán a coriandert sem!
És nagyképűen Fácán eszencia!
Ugyan kérem!
Parasztvakítás, és a fácánleves lejáratása! Szégyen!
Kis adag Rántott Fogas szeletet kértem sült krumplival, és még kaptam hozzá majonézet is, igaz utólag. Ez finom volt ízre, de már langyosnak sem volt mondható!
Ezt soha nem fogom megérteni, miért nem lehet az ételt normális az ételnek és a vendégnek is kijáró hőmérsékleten tálalni!
Gyalázat!
Már mérgem éppen telítette az agyamat, és a vásárlók könyvét kerestem szemem sarkából, amikor az engem kiszólgáló pincér megszólított!
Ez rendben volt?
Mondjuk feleltem nem túl hangosan!
A számla kérése előtt magától azt mondta, természetesen a levest nem kell kifizetnie uram!
Ez az egy mondat ami megváltoztatta elborult gondolataimat, és nem irtam be a panaszkönyvbe!
Megjegyzem két hölgyet és két urat láttam a felszolgálók között!
Az egyik molettebb hölgy minden ténykedése között a telefonjával foglalatoskodott, gondolom üzenetei vagy a Facebook jobban lekötötte, mint a hely, a vendégeg vagyis a munkahelye! Nálam azonnali felmondás!
A nem nekem felszolgáló pincér a pult mögötti ajtó tükrében a fogát piszkálta nagy alapossággal és frizuráját igazította, mint ha ezek ide és nem az öltözőbe való ténykedések lettek volna!
Hihetetlen uninteligencia!
Összképem az étteremről a tiszta WC kivételével, borzalmas!
NEM ajánlom!
Senkinek!
Ételek / Italok:Gyenge
Kiszolgálás:Átlagos
Ár / érték arány:Szörnyű

Sárga Borház Vendéglő további értékelései

2023.10.22a párjával
Kellemetlen, hideg esőben jártuk a környéket, és közben kerestünk egy jó éttermet az ebédeléshez. A netes infók nem sok jót ígértek, ám amikor megláttuk ezt a bájos kis kastélyt az út mellett, amely előtt több autó is parkolt, rögtön éreztük, hogy jó helyen járunk. És valóban! Az állítólag hajdan...
2023.07.22gyerekekkel
Az étterem belső része egyszerű, de nagyszerű. (Kivétel az étkezőasztalokra "feldobált" az abroszok, pecsétes, szakadt kárpit: esztétikai fájdalom) A terasz...
2021.08.26a párjával
Barátaink ajánlották az éttermet, és nagyon dicsérték, nem véletlenül. Annak ellenére, hogy a főút mellett található, nem zajos, és kifejezetten hangulatos a terasz is. Parkolni az étterem előtti parkolóban lehet. A kiszolgálás csillagos ötös volt: kedves, figyelmes, gyors. Az előétel és a leves...
Angyal Villa Rátka - Napi ár reggelivel
Napi ár reggelivel