Megbízható hely évek óta

Café du Boucher Belga söröző-étterem MiskolcCafé du Boucher Belga söröző-étterem Miskolc a térképen

2017. márciusban, barátokkal járt ittÉrtékelt: 2017. április 2.
Már többször megfordultam itt, általában üzletfeleimmel ebédelni, és amikor baráti társaságomnak kellett vacsorára éttermet ajánlani, egyből a Cafe du Boucher-t választottam.
Elsősorban azért, mert az étlapon mindegyikünk megtalálhatta az ízlésének megfelelő ételt, illetve a belga sörválaszték kuriózumként jelenik meg. Tehát ha társaságnak kell megbízható éttermet ajánlani ez az egyik Miskolcon, amit jó szívvel teszek.

Az étterem berendezése számomra kellemes, a "boldog békeéveket" idézi: nyugodt, csendes hely, visszafogott személyzettel. A pincér háttérben marad, de ha kell, egy pillanat alatt megjelenik. Egy negatívumot tudok itt említeni: a vintage lámpákat, pontosabban a retro Edison égőket. A régi szénszálas izzókat idéző égők nagyon hangulatosak, csak fény nincs, az étlapot többen is a mobil elemlámpa funkciójával tanulmányoztuk. Általános világításra remek ez a megoldás, nagyon illik az enteriőrbe, de az asztalokon helyi fényre szükség van. A mosdó kulturált, tiszta.
Egy hétfős társaságban voltunk, és bár mindenki más rendelt, elfogadható időn belül, egyszerre kaptuk meg a fogásokat: melegen, frissen.
A párommal az alábbiakat fogyasztottuk:

Az agresszív kisbárány: pepperónis báránycomb steak juhsajttal kemencében sütve, kakukkfüves, fokhagymás steak burgonyával
Végre egy jó báránysteak: minimális zsiradékkal. A fűszerezés nem nyomta el a bárányt, a sajt jól kiegészítette a húst. Igazán finom volt.

Namúr-i mustáros csirkesült: mustárban sült csirkemell filé grillezett zöldségekkel, burgonyapürével, sajtkrokettel, fehérboros mártással
Könnyű csirke, a mustár pikáns ízt adott a csirkemellnek, a sokféle köret kifejezetten tetszett.

Édes Fanny: különleges belga alma tiramisu.
Ez egy más stílusú édesség, mint amit megszoktam. Finom, és szeretném egyszer az eredetit is megkóstolni, már csak azért is, mert jónevű olasz étteremben már ettem olyan finom tiramisut, hogy akarva-akaratlanul ahhoz hasonlítok.

A sörök választéka fantasztikus. Ide taxival kell jönni; büntetés ha a társaságból valaki a sofőr és nem kóstolhatja meg azokat.

Összességében: aki nem akar melléfogni, annak melegen ajánlom az éttermet; akár üzleti, akár magán étkezésekhez.
Hangulat:Kiváló
Café du Boucher Belga söröző-étterem Miskolc - Étel/italCafé du Boucher Belga söröző-étterem Miskolc - Étel/italCafé du Boucher Belga söröző-étterem Miskolc - Étel/ital

Café du Boucher Belga söröző-étterem további értékelései

2019.03.10barátokkal
A rendszerváltozást követő években több belga söröző-étterem nyitott meg hazánkban franchise rendszerben. Lakásunk közelében a Mosselen névre hallgató belga étterem is ezek közé tartozott, többször megfordultunk itt az elmúlt években. Miskolcon a Görgey utcában szintén van egy belga vendéglő,...
2016.06.05barátokkal
Café du Boucher belga söröző étterem Miskolcon. A Belgian Beer Café nemzetközi étterem hálózatának első magyarországi tagja. Miskolcon a Görgey út 12 sz alatt található. Az étterem 1998-ban kezdte meg működését és azóta is töretlen tartja színvonalát.A belvárostól néhány percre kellemes...
2015.03.01a párjával
Kétszemélyes vacsorát fogyasztottunk el a párommal,amihez olyan éttermet választottunk,ahol az étlap bôséges kínálatot ígér. Szerencsére nem csalódtunk,mindent megkaptunk az étlapról,amit szerettünk volna. Egy bárány és egy marha steak fogást rendeltünk. Az étel mennyisége bôséges,a tálalása...
Premier Hotel Miskolc - Reggelis ajánlat
Reggelis ajánlat